bugün

laiklikle ilgili en ufak bir tartışmada "sizin küçük beyniniz laikliği zaten anlayamaz" diyerek son noktayı koyan insanüstü zekaya sahip kişilerdir. zekaları laikliğin din işleri ile devlet işlerinin birbirinden ayrılması gibi işin içinden çıkılmaz bir konuyu rahatlıkla anlayabilecek kadar üst seviyedir. varın gerisini siz düşünün.

bahsettiğim kişi önder sav falan değildir. ciddi ciddi sözlükte var bu mallardan.
müslümandan rahatsız fakat, yahudi den rahatsız olmayan, toplum hayatında islami bir öge görmekten rahatsız tiplerdir, böyle tiplerin odagı chp dir, peygamber efendimizden bile rahatsız oldukları, genel sekreterlerinin dilinden, bir terbiyesiz gazeteci! tarafından medyaya yansıtılmıstır.
sözlükte ne kadar tayyibist, geri kafalı, süperg.tik beyinli varsa, 21.yy'da laikliği algılayabilecek kadar az bucuk zekası olan kişiler de vardır. din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasını anlamayacak kadar süpersonik* beyni olmayanlar düşünmelidir.
dinci, gerici, yobaz, örümcek kafalı, bağnaz kelimelerine karşı hypothalamusa aşırı yüklenmeyle hayatını idame ettiren topluluk.

çözümü basit. öncelikle bu grubu oluşturan bireylerden herhangi birini teşhis etmek gerekir. bunun için uygulanması zorunlu yöntem şudur:

- geçenlerde bir çarşaflı gördüm, mini etekli bir bayana öldürecekmiş gibi bakıyordu.
+ yobazz! gericci! örümcek kafalı! rrroooaaarrrğğh!

adamımızı bulduk. sırada bulguların ışığında seviyeyi tespit etme deneyi var.

- bunlara çok sinir oluyorum ben.
+ istiklal mahkemelerini tekrar kuracaksın! 50 yıl daha rahat ederiz kesin!öğğğğk...-bu efekti bir anlama kavuştur işte-

tedaviye geçiş:

- beyin açılır bakılır, hippocampus yok, kapatılır ve hasta için dua edilir.
ortada algılanacak bir laikligin olmamasından dolayı, bazı faşist beyinlerin, laiklik adı altında, gelin trt agzı ile konuşalım sözde laiklik le ilgili, türkiyede bazı uygulamaların yapılması ve her ne hikmetse bu tip uygulamaların hemen ardından da darbe planlarının ortaya bir pislik yıgını şeklinde dökülmesi hadisesi.

yoksa batıya gittiginiz zaman laikligin ne oldugunu yasarsınız, müslüman başını örter okuluna gider, hrıstıyan kilisesine gider mini etek giyen mini etek giyer kendini parkta düzdürmek isteyen de istedigini yapar, laik ortamda digerine höt deme diye bi hak devlette bile yoktur.