bugün

Modasi devam edendir.
sosyetikler bilmez ama hala devam eden olaydır. evet.
mantıklı olmakla birlikte bu durum karşısında kalbi kırılan çok lahmacun ustası görmüşlüğüm var.
ama leğenin içine kıyma doldurup lahmacuncuya gidenler de bir ayrı iğrençti. onu da hatırladım durduk yere şimdi.
tencere yok mu kardeşim?
Normali bu zaten. Heryerde öyle değil mi? Oha bir şey daha öğrenmiş oldum.
90'larda yapılan eylem. Hala yapan var mı bunu?
memlekete her gittiğimde anneannem yaptırıyor. epey nostaljik hissettiren ve lahmacunun tanesini 5 tlye getirdiğim için çatlayana kadar yediren eylemdir.
özellikle bundan 15-20 sene evvelinden hemen hemen her orta direk ailenin sıklıkla yapmış olduğu samimi, içten eylemler bütünü.

anne pidenin iç harcını hazırlar ve büyük bir kaba koyar. içine birkaç bütün, kırılmamış, çiğ yumurta koyardı pidelerin bazıları yumurtalı da olsun diye. benim gibi evin en küçük çocuğuna hamur parası verilip pideciye gönderirdi ev halkı. en az 1 saat kadar beklerdik o pidecide. tabi sıra yok ise tadından yenmezdi bu olay.

vay be artık böyle birşey yapan var mı insan merak etmiyor değil. eskisi gibide samimiyet yok kimseyle. vay be.
Gecen bunu denedim artık fırıncılar da cok bozmuş o kıymayı pide gibi ince hamura yıgmıslar pide desen degil lahmacun hic degildi, angutlar.