bugün

insan kendi kokusunu hissedebilir mi?

"hayır olur mu öyle şey. insan kendi kokusunu nasıl hisseder. düpedüz saçmalık. hiç bir kitapda yazmaz " dediğinizi duyar gibi oluyorum.

ter kokusundan bahsetmiyorum o standarttır. herkes tarafından zaten aynı duyulur. onu duymak bir özellik değil. benim bahsetmek istediğim; insanın kendine has kendi kokusu. aynı sevgilinin kokusu gibi kendine ait kişiye özel o kokudan. çok ender de olsa o kokuyu hissettiğin anlar vardır. sırılsıklam aşık olduğun ve sevgilinin senden uzakta olduğu an...gerçekten sırılsıklam bir aşkın özlem dolu sürecinde kendi kokun kendini yarar geçer. o kadar yoğundur ki teninden taşar. artık kendi duyuların kendini zorlar. burnun ister istemez her zaman kendine alışık olanı alır şaşkınca. bu asla bir yanılgı değildir. sevgilinin kokusu hiç değildir. düpedüz seni çıldırtan ve seni kamçılayan kendi kokundur. çöl gibidir. gündüzü yakar gecesi üşütür. olmayan sevgilinin her anı dolunaysız uzun kara kara geceler. sevgiliye kavuştuğunda ise sarı sıcak, yoğunluktan yavaş yavaş içinize dağılan ve meşkle içinizde kaybolan zevk parçacıkları halinde etkisini yavaş yavaş sevgilinin kokusuna bırakan...

kendi kokunu hissedebilmek, sevgilinin sana farkında olmadan verdiği, en güzel haz ve eşsiz bir hediyedir. ama her sevgili de hissettiremez onu. enderdir.

ne mutlu o sevgililere.

edit: başlık