bugün

zamanla yan çizip ortalıktan kaybolan teyzedir.

halbuki biz çocukken bu laflara az maruz kalmadık. hoş gerçi olmadığı da iyi olmuştur belki. teyzenin söz verdiği kız bir de bakmışsın yarma gül gibi bir şey çıkmış, sonra al başına belayı *
genellikle kişi küçük yaşlardayken bu şekilde konuşup, yaş ilerleyince kızına ambargo koyan teyzedir.
Hayatın her alanında görülebilecek teyzedir.

6-7 yaşındayken seni evlendireceğiz diye sinir ederlerdi beni. Ben de kız görünce utandığımdan iyice deliriyormuşum. üzerinden yıllar geçti, yavaş yavaş filizlenen memelerin de etkisiyle kızlara olan ilgim tavan yaptı fakat O gün bu gündür göremiyorum o teyzeleri.
yalan söyleyen teyzedir.
tipik şakacı türk kadınıdır. dedikoducu olur bunlar ve kızından asla hayır gelmez. vurdurur sağda solda kızı.
Kızıyla ilgili hiç yoktan fantezi kurduran teyzedir. 18-19 yaşlarımda otobüste yer verdiğim bir teyzenin birkaç durak sonra kızı da aynı otobüse bindi eğer otobüste imam falan olsaydı garanti orada kıyıyordu bizim nikahı teyze.
"seni bize götürelim bizim çocuğumuz ol" diyen teyzedir.
yazar burada annemi anlatmak istemiş. kadın o kadar mı çok korkuyor başına kalmamdan anlamıyorum 9 yaşındaki çocukla bağlamaya çalışıyor işi. *
'' anası ne ki danası ne olsun?'' diye sorulup, dumur edilesi teyzelerdir.