bugün

eğer belli standartların üstünde istediği kızı elde edebilecek bir erkekseniz kızlar tarafından sürekli maruz bırakılan anlardır.makyaj a gerek yok dersiniz ''makyajlı çirkin mi buluyorsun beni'' der makyaj yap dersin ''hee makyajlı kızları çekici buluyorsun demek'' diye trip atar.bir siktir git dersin ''aşkımm ben seni çok seviyorum'' der ağlar zırlar bir sürü tantana offff.
ilgi merak kıskanclık ozellikle alışveriş
ben yatıcam diye söylediğinde sevgilinin seni yatırmaması için yeni konular açarak muhabbeti uzattığı an.
-(e)onla konuşma çok kıskanıyorum.
-(k)of sen beni çok sıkıyorsun.

-(k)hayatım mustafa'yla dışarı çakabilir miyim?
-(e)çık hayatım sen bilirsin.
-(k)sen beni sevmiyormusun hiç kıskanmıyorsun.
haksız olduğu bir tartışma sırasında, haksız olduğunu bildiği için, eski defterleri açıp kafa düzmek.
şu mağazayı da gezelim cümlesiyle yıkılan, ayaklarına kara sular inmiş erkeğin içinde bulunduğu andır.
yeni tartışmalarda, eski tartışmalardan spoiler vererek olayları temcit pilavı gibi gün yüzüne çıkarmaları bir numaradadır.
(bkz: Trip)
aşırı kıskançlık olabilir.
aşırı kıskançlık, laftan anlamama, erkek doğruyu söylüyor olsa bile yalan muamelesi yapmaları.
alışverişte (bkz: kararsızlık)
ilişki içinde (bkz: kıskançlık)
yaşam boyunca (bkz: bıdı bıdı)
bir yere gitmeden (bkz: bekletme)

falan diye gider.
(bkz: ayrılık)
yapma dediğini inatla yapmaya devam ediyorsan seni merak eden, senin için endişelenen sevgiliyi bıktırmışsın demektir.

(bkz: uçtu kuşum)
Genellikle tartışmalarda hiç bir zaman haksız olmadıkları kanısı ile konuşmaları ile saatlerce süren ama hiç bir sonuç elde edilemeyen ilişki üzerine konuşmalar.
Bu konuşmalar çoğu zaman ilişkiyi gözden geçirmeye sebebiyet verir.
(bkz: o kız kim)
(bkz: bu numara kimin)
(bkz: neden açmadın ne yapıyorsun)
'' Bu kadar sıkıntıyla uğraşmaya değmez '' diyorsan, hiç uğraşmamak en iyisi. Ne sen, ne karşı taraf değişebilecek; bulsun bir odun, o odunla ne yapabilecekse yapsın. Kıymetini bilen biri gelene kadar, 'zaman geçirmek' için bile uğraşmaya değmez. O tipleri böyle yapan yine içimizdeki dengesizler, o dengesiz erkekler olmazsa denge düzelir.