kızların sivilce takıntısından hemen sonra, yaş takıntısından hemen önceki dönemde ortaya çıkar..
bu takıntıya sahip kızlarla fazla muhabbet edilmez, edilemez..
(bkz: erkeklerin kızların burç takıntısına sinir olma takıntısı)
bazı durumlarda erkek için bulunmaz bir şansa dönüşen takıntıdır.

kız: ne burcusun alican ?
alican: yay !
kız: aaaa öyle miii benimde bi arkadaşım yay ben yaylarla çok iyi anlaşırım.
alican: süper o zaman ne güzel oldu dimi ?
kız: ayy evet evet * *
kizlarda da erkeklerde de gerzeklik emaresi olan takinti. Nasil olur da dunya uzerindeki milyarlarca insani 12 karaktere indirgeyen bir zirvaya inanilir, anlamak mumkun degildir. Takintili kardeslerimizi astrolojinin kendi cikmazini gorup yukselen, alcalan, ziplayan yerinde duramayan burc zirvalarini da turetmesi bile engellemez, aksine , "ayyyy benim burcumun kadinlari iri kemikli oluyormus, ben hic oyle degilim" turunden hezeyanlarini "sekerim yukselenin sebek de ondan" turu yeni zirvalarla bastirirlar.
sonia: interrail sırasında tanışılmış daha sonrasında ise msn yoluyla iletişim kurulmaya devam edilmesi arzulanan baş tacı edilesi ispanyol ablamız.

sonia şimdi oturum açtı.

e.m. : aha! geldi gadasını aldığımın. geldi, imanıma geldi.
e.m. : hello sonia how are you?
sonia: oh! hello. i am fine. and you?
e.m. : i feel better now.
sonia: why?
e.m. : because i have seen you!
sonia: jajajaja! thnx!
sonia: are you (bkz: sagittarius)?
e.m. : no. i am (bkz: virgo).
sonia: what? get the fuck off here!
e.m. : e iyi bari. selametle kal.
Tanıştığım her kızın "Hangi burçsun?" sorusuna balık cevabını verdiğimde, "ayy çok duygusal olur onlaaaar" demesi beni deli eder.
bir balık burcu erkeği olarak anlam vermediğim mantıksızlık. oysa burcumun bana verdiği empati gücü ve anlayışlı karakterle hemen çözmem gerekirdi.
Erkeklerin burç takıntısı kadar fazla değildir. Belki de benim etrafımdakiler için öyle bilemiyorum. Arkadaş ya da sevgili olduğum erkeklerin yüzde seksen ikisi falan ilk tanışmada direkt burcumu sordu. Ben de şaşırdım. Kızlardansa hiç duymadım. Belki de herkes sadece karşı cinsin burcunu merak ediyo, bilemedim. Sonuç itibariyle; burçlara fazla takılıp insanlara dünyayı dar etmeyin. Yazıktır.