bugün

kızların beğenilme konusunu hastalık derecesinde takıntı haline getirmeleri durumudur.

şüphesiz ki üzücüdür. herkesin içinde bulunduğu durumu gerçekten sorgulaması gerektiğine inanıyorum.

herkes bir adım geri atıp, yahu ben neyi ne için, kim için neden yapıyorumun muhasebesini yapmalı kanımca.

gerçekten çok yorucu değil mi? hadi yorucu değil diyelim, peki doğrusu bu mu?

ben de hemen herkes kadar her şeyin az çok farkındayım. kadınların beğeniyle kendilerine yönelmiş olan ('rahatsız edici olmayan') ('rahatsız edici olmayan kişi tarafından yönelen') bir bakıştan son derece memnuniyet duyduklarına defalarca şahit oldum.

sonra bir erkek olarak kendime yöneldim. elbette mutlulukların böylesini yadırgadım. evet, kadınların beğenildiklerinde, iltifat aldıklarında gözlerinin içinde beliren o ışığa hiçbir zaman sahip olamayacak biriyim. lakin tüm bunlara rağmen ben kadınlardaki bu halin tuhaflığı üzerine kafa yormaktan ve onları anlamaktan vazgeçecek değilim...

bu noktada hep şöyle inanmışımdır; bir insanı dış görünüşüne alacağı iltifatla çok mutlu edebiliyorsanız o insanın derinliğini de sorgulamalısınız.
bu kadar kolay yoldan elde edilen bir mutluluğun ya da bu türden bir mutluluğu amaç edinerek yaşayan bir kişinin anlamı ne olabilir ki?
böyle yaşayan, düşünen insanlar ne kadar anlamlıdırlar?

her neyse uzatmanın alemi yok.
ne yapsınlar efem, o kadar süs püs yapıcam diye evdeki işleri sürekli erteleyen, iki boya sürünce podyuma çıkmış gibi hissedenleri de düşünmek lazım kırmamak lazım.
Iste bunlar hep memelerinin kucuklugunden.
Her insan beğenilmek ister. insanın doğasında vardır bu. Bu takıntı aşırıya kaçarsa kötü. Gerçi kadınlar, erkekler tarafından beğenilmek istemezler. Süs püs konusunda diğer kadınlarla rekabet ederler daha çok. Kızların rekabetinden bunu gözlemledim.
Kızlar, kaliteli bir erkek kendilerini beğenince mutlu olurlar.
instagramı aktif olarak kullanma sebeblerindendir.insan olarak beğenme ve beğenilme hem erkek hem kadınlarda olan bir duygu ama bu kadınlarda daha ağır basıyor çünkü güzellik algısı erkekten çok kadınlarla bağdaştırılan birşey bu yüzden bazılarında makyaj takıntısı oluyor hergün makyaj yapan tanıyorum işin ilginci kız güzel de yani hani kız çirkin olur ondan makyaj yapıyo dersin ama yok.Sizi her haliyle seven birini bulmazsanız hiçbir erkek sizi mutlu etmeyecek kızlar bunu bilin.
Çok da şey etmeyin kızlar.
aile,toplum...
Şöyle ki, özgüvenin oluşumunda baba rolü çok büyüktür, bunun sağlanamadığı çocuklar -sosyal medyanın da etkisi ile- beğenilmek için ellerinden geleni yaparlar. Ergenlikte öne çıkan bir durumdur, sağlıklı olanı da ergenlik sonrasında kaybolmasıdır. Kadınlarda yüz,vücut güzelliği ile sağlanmaya çalışılır, erkeklerde ise daha çok para, kariyer ve hatta gitar çalabilme özeliğine kadar iner...
Bazen o hepimizde oluyor ya. Bir anlık durum o.
görsel