bugün

öncelikle peşin belirteyim, pis genelleyeceğim.

bu öncül bilginin ardından konumuza dönelim... mesleki sebepler dolayısı ile türk-italyan ortaklığı bir şirkette çalışıyorum. işin teknik kısmı neredeyse tamamen italyanlara ait. nüfusları oldukça kalabalık diyeyim kısaca... hepsi erkek değil, arada kadınlar da var işin tekniğini çözmüş olan. onların hiçbirisinin monica bellucci olmasını beklemediğimiz için herhangi bir hayal kırıklığı da yaşatmadılar sağolsunlar bu biraz dişlek arkadaşlar.

gel gelelim ki italyan erkekleri... hani genelinin(hepsinin demiyorum, dikkat) "karizmatik", "yakışıklı", "albenisi yüksek" tipler olması gerekmiyor muydu? yok arkadaş... yaklaşık 120 kişilik bir ekibin hiç yoksa 90'ı arasından 1 tanesi yakışıklı bulunuyor çevremdeki türk kızlarınca... o da kumral ve mavi gözlü olduğu içindir bahse varım. kalanların yarısı dazlak ve dobermanı andıran bir surat yapısına sahipler(küçük kafa yapısı, çatık kaşlar falan...). diğer yarı ise saçı olan arkadaşlar ama onların da geneli yerel tabirimizle "fazla şakirt" duruyor. bunu, böylesine genelleyebilmek hakikaten de özünde aptallık olurdu ama "yabancı yatırımcılarla yapılan toplantılar" kapsamında gelip gidenlerde de bir numara yok ve bu konuyu paylaşabilmek için uzunca bir süre hem eldeki italyan erkeklerini, hem de onlara karşı türk kızlarının gösterdiği reaksiyonu takip ettim. sonuçta da böyle bir tez ile sizlerin karşısına geldim. bakalım beğenecek misiniz?
(bkz: ben demistim)

dogru bilgidir.. bunlarin cogu tipsiz, yakisikli olanlari da toptur efenim evet toptur.. hic biriyle tanismamis olmam benim bu genellemeyi yapma hakkimi elimden almaz ayriyaten.. o kadar seri a maclari izliyoruz heralde.. alla alla.