bugün

neredeyse * tüm kızlar için geçerli olan durumdur. anlayan ablalarımıza lafımız yok ama 4 yıl bilgisayar kullanıp işletim sisteminin ne olduğunu bilmeyen bayan arkadaşlarımız var.
yanlış bir tespittir.
donanım ve yazılım alanlarını 4 yıl boyunca ayrıntıyla görmüş, bilgisayarı oyuncak niyetine kullanan; bilgisayar bozulduğunda meydana gelen bozukluğu kendisi tamir edecek seviyede olan kızlar da vardır.
(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
bilgisayar ve programlama bilgisi benden çok daha iyi kızlar tanıyorum.

(bkz: ne olacak şimdi)
zaten anlamaları da gerekmiyor ki.bugün her esnafın camında "30 liraya format","bilgisayar tamir edilir" yazıları görmekteyiz.kasteddiğim esnaflar arasında manav ve kasaplar da yer almakta.
doğruluğu yakındır. şahsen hiç programcı veya pc mühendisi bi kız görmedim. yoktur demiyorum ama çok azlar sanırsam.

not: benim için bilgisayardan anlama kriteri programcı, tasarımcı veya mühendistir. o nedenle yukarda öyle şeedilmiştir.
ünlü filozof mustafa sandalın da dediği gibi "...ruhu yok onun için hiç mi hiç şansı yok."

evet efendim kadınlar genel olarak duygusal varlıklar oldukları için duygusu olan varlıkları daha iyi anlarlar. bilgisayar ise erkek gibidir. mantıkla çalışır. bu sebeple kadınlar bilgisayardan çok da iyi anlamazlar.

(istisnaları tenzih ederim.)
format atmayı çok devasa bir bilim sanan yurdum gençlerinin kendilerini ilah kabul ederek uydurduğu iftira.
bunların diline düşeceğine kendi formatını kendin atıcaksın arkadaş.ya da haber ver, ben de atarım sana, nedir yani.