bugün

çeşitli sebeplerle uzatılan okul sonrasında artık kendinizi ailenize karşı mahçup hissedersiniz. Bunu okul uzatan arkadaşlarım çok iyi anlayabilirler. Aslında uzatmasanız bile ailenizin size olan koşulsuz geri dönüşsüz maddi manevi desteği mahcup eder insanı. Tamam lan yeter yük olduğumuz dersiniz çalışacağım bu yaz diye bir gazla atlarsınız olaya.
Ben de atladım. Benzin istasyonu olan eniştemin yanında da bu atlamayı gerçekleştirince muhasebe elemanı eksikliği çeken akpet marka bu benzin istasyonunun sahibi enişte bey "gel kayınço bizim dükkan da çalış" gibi sanki iyilik eli uzatan aslında mecburiyetini belli eden bir ünlemle bana iş teklifinde bulundu. Eniştem 1.70 boylarında tosun gibi, kumral, dökük saçlı çılgın bir adamdı. Abim dedi tutmayın küçük enişteyi.

Bahse konu dükkan bir benzin istasyonu olduğu için dedim içimden oldu bu iş. Burası aynı amerikan filmlerinde olduğu gibi oluk oluk kız yağan arkası açık kamyonetlerde çılgın hatunların geldiği sabaha doğru da sevişilen bir yerdir. 10 günün sonunda ben hala bu kız grupları ilik gibi hatunları beklerken artık anladım ki benzin istasyonuna kız mız gelmiyor. Ömrü hayatımda ilk defa bu kadar fazla erkekle gece gündüz muhatap kalıyorum* yıkama yağlamacısı, pompacısı, nakliyecisi vs vs. hepsi abazan kavramını çoktan aşmış kişilerden ibaret. Başta çok yadırgadığım bu duruma şu anda kendimin de düştüğümü görmek beni kahrediyor. Hasbel kader içinde kadın bulunan araba görünce arabayı silme yıkama konusunda birbirimizle yarıştığımız bir ortamdayım. aynı ışıklardaki selpakcı cam silmeci çocuklar gibiyiz.

Bu dönemde anlamış bulunuyorum ki yaşam gerçekten ying yang mı ne haltsa o düzen üzerine kurulu abicim. millet manyakça göğüslerini gösteren kızlardan şikayetçi oluyorken insanları kıskanmaya başlıyorsunuz bir süre sonra. kız yüzü görmemek bünyeyi böyle etkiliyor. acayip bir adam olup çıktım. sözlükteki hatunlara da onların sağlıklı kalabilmesi için iyilikleri için selam falan da etmiyorum.
(bkz: askere gitmek)