bugün

belki yüzlerce akrabanın yanında değersiz kaldığı 3 insandan birisin sevgili kız kardeşim, ablam. şu yaşıma kadar çok kavga ettik, çok dertleştik, çok ağlaştık. bir erkek kardeş ile ablanın yapabileceği her şeyi en uç noktalarda yaptık.

ben senin lisedeki arkadaşlarına aşık olurdum mesela. onlar bize geldiklerinde dünyanın en kibar kardeşi oluyordum hatırlıyor musun? sonra sana özenip megadeth, iron maiden t-shirtleri aldım bi dönem. her ergen gibi geçiş dönemini beraber yaşadık gulüm. sözlerinden bi sikim anlamadığım şarkıları türkçe okunuşlarıyla kağıda geçirip, ezberledim canım ablam. sebebi hep beni daha çok sevebilme ihtimalindi. 10 yaşlarındaydım üstelik.

bana hep gerizekalı derdin küçük aşkım. bazen aşka gelip; aptal, mal mısın? öff salak, ahaha gerzek ve moron da dediğin oluyordu tabii. tüm bunların yanında annecilik oynardın benimle. bu yetini sanırsam fatma adlı salak oyuncak bebeğin sayesinde kazandın. onunla duş aldığını, ona yemek yedirdiğini, yiyemiyor diye ağzını delmeye yeltendiğini öğrendiğim gün vardım bu kanıya.

eskiden tüm arkadaşlarınla tanıştırır, kardeşlerini ayarlamaya çalışırdın bana. tanışacağım bir popülasyon benim hakkımda tüm detayları öğrenmiş oluyordu sayende. sen yakışıklılığımı ben sempatikliğimi savunurken, ikimize de destek çıkmaları egomu tatmin ediyordu, bu da böyle bir itirafım. sonra bacım, bir mevzuat akabinde bu kadar hızlı olaman, ayıp bu yaptığın deyip kardeşleriyle tanıştırma eyleminden vazgeçtindi hemen. o gün bir çok çapkınlığımı elimden aldıydın, gocaman gözlüm.

kusra bakma canım kardeşim ama cilveloy lakabı taktığın lise aşkın tam ibne sıfatlı bi adamdı. sırf cücük sakalı var diye bu yönünü görmezden gelmene hala şaşıyorum.

eski sevgililerimi veyahut sevgili olmaya çalışan belalı kızları seni koluma takıp ayıkladığım günler geldi şimdi aklıma. allah razı olsun 1.65 lığm.

neyse tanım : kardeşlik duygusunun en masumane aşk olduğunu farketmenize sebep olan elin oğludur.

ağzından çıkan aşkım cümlesi gözlerinin muhteşem parıltısıyla desteklenir ağa, böyle minicik bi tebessüm. kızım olsa bu kadar fazla sevebilirdim bir evladı ağzına vururmuşcasına. böyle içinizde bi şeyler burkulur, her sabah zombi kadar güzel, her yaz zenci kadar beyaz olan ablanız 25'inden sonra birine aşkım diyor ise eğer.

allah'tan batakta çaktım geçen elemana. bu gece de bar bar gezdiricem ibneliğine. 4 vodkaya bakar hafız, sonra alır karşıma tehdit ederim. iki piçliğe bakar dans ettirmek de.. şeytan çık içimden, iblis!

sikerler.

aşkımmış.. ne aşkımı çocuksun daha sen. hala benim sivitlerimi giyip kollarını bağlayıp eğleniyosun. hala dünki, 100 alamadığı için ağlayan gıcık kızsın sen. hala pazar günleri yüzüme su serperek uyandıran dünyanın en güzel kötü kardeşisin.

lan..

evlenmesen olmaz mı?

edit : imlâ.
öldürmek isteği ile yanıp tutuştuğunuz ama bunu düşünürken başkalarının kız kardeşlerine aşkım dediğinizi aklınızdan çıkardığınız durumdur.
enistedir.
belli bir yaştan sonra demesi elbetki olağan bir davranıştır lakin bunu kabullenmek biraz güçtür.kıskanmamak elde değildir.dimağında değişik işkence şekillerini kurmaya kadar devam eden durumdur.
dün gece saat 3 suları;

- aşkım acıktın mı, akşam da bi şey yemedin?

aynı anda;

+ evet abla yav. hazırlasan da bi şeyler yesek
* evet acıktım.

- e sen akşam yemeği de yedin, obje'ye söyledim ben
+ ohhh, içimin yağları
- yağ mı? ne yağı?
+ bu saatte diyorum yağlı bi şeyler yemeyelim ama.
Adamsa sorun yoktur.
(bkz: adamı madam yaparız)
ulan bir gün o da olacak değil mi sözlük?!
iki kardeşim de bir gün bi herife aşkım diyecek. *
doğdukları günü dün gibi hatırlıyorum.
buz gibi bir kayseri gecesiydi. 1997 yılı...
onlara ilk hediyem birer şapkaydı üşümesin kafaları diye... *

ikisi de aşkım benim. hem de aşkların en güzeli.
düşüp dizleri kanadığında benim kalbim kanardı. hele bitanesi bi gün bisikletten düşüp gözünü çizdi... yarım santim sağa gelse gözü çıkacaktı. allahım kafaları yiyecektim. kendim; araba ile 4 takla atarken * bile öyle bir korku yaşamadım.
liselerinde iki varoş orospu tehdit etti diye müdürün odasını basıp ''bu kızlardan birine bişey olursa sen dahil hiçkimse bu okuldan tek parça çıkamaz müdür efendi'' dedikten sonra anne babama rest çekip o varoşların aynı okulda okuyan 2 abilerinin de ağzını burnunu müdürün odasında, müdürün gözü önünde kırarken yine kendi adıma hiçbir korku yoktu içimde. ''ya onlara bişey olursa'' korkusunu yaşamayan bilemez.

şimdi eşşek kadar oldular. araba sürmeyi öğretirken farkettim ne kadar büyüdüklerini. elleri hala küçücük benim için... yürekleri de öyle. ama büyüdüler sözlük.
bi gün birine aşkım diyecekler. çok sevecekler.
ama içim rahat sözlük.
16 yaşlarından sonra herşeyimi paylaştım onlarla.
yeni ilişkiye başlayacağım kızların resimlerini bile gösteririm nası lan güzel mi diye *
görümcelik değil mi?! beğenmezler kimseleri yakıştıramazlar abilerinin yanına.

erkeğin sevenini de piçlik yapanını da birebir abilerinde gördüler sözlük.
hem sevdi mi adam gibi seven; herşeyden sakınan aşık olunası erkeği;
hem de uzak durulması gereken; gündelik ilişkilerle gününü gün eden erkeği birebir gördüler abilerinde; farklı zamanlarda.
yani hem sevilecek hem de uzak durulacak erkek profilini gayet iyi biliyorlar.
o yüzden eminim ki sözlük; onlar bi gün birine ''aşkım'' diyeceklerse o herif en az abileri kadar ''adam'' olacak.
en az abileri kadar sevginin değerini bilen bir erkek olacak. aşık olduğunda gözü başka birşeyi görmeyen bir erkek aşık olacak onlara.

o yüzden onların; zamanı geldiğinde doğru adamı bulacaklarından hiç şüphem yok sözlük. çünkü şunu biliyorlar; ''eğer ki o adam bir gün o kızı üzerse; onu sadece yağlı kazığa oturtmakla kalmam; arabanın çeki demirine bağlayıp bütün şehr-i istanbul'u tavaf ettiririm.