bugün

cuma günü öğleden sonra kopacağı rivayeti doğrudur fakat tam olarak ne zaman ve hangi yıl kopacağı hakkında hiçbir bilgi yoktur.
tamam bende öle biliyorum buna inanıyorum cuma günü akşam ezanından sonra olacak ama nereye göre ?? her şehre ülkeye farklı zamanlarda mı gelecek kıyamet yani garip bi durum
kıyamet cuma günü akşam namazı vaktinde kopacak yani öyle olduğunu biliyoruz. ayrıca işte bu yüzden akşam namazaının farzı hemencecik kılınır yani önce kılınmaktadır.hatta akşam ezanı da kısa okunur hızlı okunur.
kuvvetli bir rivayete göre akşam, bir diğer rivayete göre öğle bunun kaynağı daha zayıftır.
Rivayetlerle kıyametten korkmanın sonucu bu şaşkınlık galiba. Bırakın kopsun. Zorlamayın kıyameti bu kadar.
öncelikle rivayet yazmam ne kadar doğru bilmiyorum ama, az önce bir entry okudum ve şuna benzer birşeyler yazıyordu;

tanım; dünyanın yuvarlak * olduğu düşünüldüğünde, kıyametin cuma günü öğle vaktinde kopacağı da düşünülürse; kıyamet nereye kopacak? burada gündüz başka yerde gece. yoksa zaman kavramı farklı mı anlatılmış?
* * * *