bugün

genellikle kontörlü hat kullananların yaptığı, kontörün azalmış veya bitmek üzere olduğu için onay anlamında yapılan çağrı.
mesaja çagrıyla cevap veren tipler anlaşılması zor, karşılaşıldıgında anlayıp dinlemeden agzına sıçılması gereken tiplerdir.
45 dakika mesaj yazarsın.
''olm bu pztsi sen,ben,cızırt,vızırt, tophaneye gidicez, ordan çıkıp akşam beyogluna inicez, ordan saga sola bakıcaz, camdan tükürcez, yola sıçıp kaçıcaz, travestilerle kavga edicez, sonra benim arabayla sizi eve bırakıcam, belki bizde kalırız'' *
diridirirtt..
neymiş çagrı gelmiş.
e be kafasına sıçtıgımın salagı ne anlama geliyor o çagrı?
evet mi hayır mı?

'lan olm geliosun dimi'
diridirirrtt..
bir çagrı daha.
lan türkiye dünyada en çok telefon degiştiren, cep telefonu kullanan ülke.
yok mu yanında biri al bir mesaj çek.

'kontörün mü yok olm?'

dııdıt dııdıt.
aha mesaj geldi bu sefer.
aç, oku;
''yoo var''

'olm geliosun dimi yazsana o zaman'

diridiridirrt.
yine bir çagrı.

'siktirgit senin gibi arkadaşım yok benim'
apayrı bi dil olarak kabul edilmektedir.
"33 cagrı attı demekki beni seviyo"hi hi hi

dangalakca bir sevgi belirtisi
hergun rutin olarak atilan iyi geceler gibi mesajlara verilen tepki cesidi. uzun suren mesajlasma surecini bitirme cabasi da olabilir.
kontörün olmadığını belirtmenin bir yoludur.bu çağrıdan sonra kontör atmayan insan anlayışsız ve hayırsızdır.
bi siktir git uyu demektir bazen. zira mesajlaşmanın bokunu çıkaran arkadaşlara yapılır genellikle.
"mesajını aldım ama cevap yazmaya kontör harcayamam" anlamına gelebilir.
öğrenci tayfasında zorunlu olarak alışkanlık haline gelmiş davranıştır.minimum kontür kullanarak,gsm şirketlerinin kalkınmasını baltalamak ; doğal olarak kendi bütçemizi kalkındırmak için yapılır.
yalnızca Türkiye'de görülebilecek vakalardandır.
caizdir. israfa luzum yoktur.
kontörsüz kaldım ,züğürtüm, fakir bir öğrenci için acil kontör parası lazım gibi uyarıları toptan anlatan son yılların en masrafsız dert anlatma yöntemi.
bide ödemeli çağrı bırakmaya çalışanlar var.onlar iyice züğürt.buna ne demeli.****
mesajını gördüm, okudum ama kontörüm olmadığı için cevap veremiyorum diye mesaj vermeye çalışmaktır.
-hacı ne diyon gidelim mi?
+..
-hee sms in yok. tamam evet se 1 hayırsa 2 defa çaldır.
haci konturum yok idare et cagrisidir. genclik arasinda normaldir.
"cevap almak istiyorsan araman gerekiyor öküz" demektir.
Birazcık eskimiştir, vatzaptan yazıversin madem.