bugün

aslı gökyokuşun büyüdük adlı son albümünün güzel çıkış parçası. sözlerini de yazayım tam olsun.*
yorgunum gücüm tükenmiş
sesim az ellerim çaresiz
sen hiç benim gibi düştünmü
yüreğimde gece bitmemiş
yolumdan yağmurlar
sen hiç hayattayken öldünmü
mutsuzluk biriktirdim
küçük küçük kumbaramda
bak hayallerim bile
başka hayatlardan bozma
karanlık odamda önümde yanlışlarla
pişmanım ne yer nede gök farkında
solumda sağımda kırıp döktüğüm her yanımda
büyüdüm düşlerim küçüldü
sucum yok cezam bitmez
sen hiç kendine hapsoldunmu
cocuktu eskıden ellerim
dokundu değişti sözlerim
sen hiç sabahlardan korktunmu
mutsuzluk biriktirdim
küçük küçük kumbaramda
bak hayallerim bile
başka hayatlardan bozma
karanlık odamda önümle yanlışlarla
pişmanım ne yer ne gök farkında
solumda sağımda kırıp döktüğüm yanımda
aslı nın farklı tınılarla donanmış yeni şarkısı. fazla mı depresif bilemem, kırıp döktüklerimizi hatırladıkça açar dinleriz belki...
aslı'nın güzel şarkısı.
en azından vasatın üzerinde. her ne kadar yardımcı olmuyor'u anımsatsa da ve onun kadar iyi olmasa da, dinlemeye değer.
bu güzel şarkıyı dinlerken hayattayken öldüğünüz günleri anımsarsınız...karanlıkta odanızda oturursunuz ve önünüzde yaptığınız hataları koyarsınız.pişmanlığı taaa yüreğinizin en derin köşelerinde bile hissedersiniz ama ne yer ne de gök bunun farkındadır. kurduğunuz hayallerin bile başkalarının hayatlarından bozma olduğunu farkedersiniz. her yanınız adeta kırıp döktüklerinizle doludur. onu sevmek bir hatadır, beslediğiniz tüm güzel hisleri parça parça eden bir adama aşık olmuşsunuzdur.kendinize hapsolacaksınız ve cezanızı çekeceksiniz. tek ilacınız zaman ve tek gıdanız sevgi olacak.
geçmişin tozlu raflarında anı olarak kalanların bir kısmıdır.
depresyona sürükleyen şarkılar sıralamasına 1. sıradan girebilecek nitelikte bir şarkı bu. içimi yakıyor resmen.
hayata dair acıtan detayları akla getiren, hüznü tavan yaptıran müthiş aslı şarkılarından biri.