bugün

ektiği diktiği ürün para etse düşünülebilir olan projedir. lakin çiftçi hiçbir türlü kar edemiyor. bakın avrupaya amerikaya kalkınma tarımdan hayvancılıktan başlıyor. amerikada fabrikada neredeyse insan çalışmıyor her şeyi robotlar yapıyor ee işsizlik var mı yok.
sonunda tarımı geliştirmeye yönelik bir hamle. tabi bu para artık arsa almaya bile yetmiyor bedava arsa verseler bir de tadından yenmezdi. saygılar.
benim memleket de kırsal. ben burada kalmayı tercih ettim, bana da verseler ya 30 bin. bana niye vermiyorlar. hem de devletin çalışanıyım. amk ya.
100bin yapsinlar giderim. 30bin ne AMK.
Tarım böyle gelişmez.

Toprağı öğretin. Tohumculuğu geliştirin. Devlet kontrolüne alın. Mevsim değişikliklerini yansıtın. Soğuk kış olmuyor bir çok bölgede tahıldan meyve ve seracılığa geçilsin. Hayvan ıslah çalışmaları yapılsın.

Beni tarım bakanı yapın lan.
Birde beyaz tenli kız bulur 60 tl ile koyun Çiftliği tavuk Çiftliği açarım.

Ben gidiyorum.
Çok doğru proje çok önce yapılması lazım di bence ama millete para vermek yerine milletin ektigini diktigini para ettirsen zaten millet köyüne döner.
Bizde doğma büyüme şehirliyiz sayın amkodumun.

Kekolarin hepsi şehre gelsin bu andavallarla yasasin, biz gidelim. Ama daha fazla para lazim.
Helal lan ilk defa hükümetin yaptığı iyi bir proje. Memleketimde yaşamak için neler vermezdim. Ama il imkanı çok büyük sıkıntı işte yoksa ver elini Amasya ver elini Rize(annemin memleketi) Kim sallar istanbulluyu istanbul u asık suratlı samimiyetsiz insanlar(mahalleler hariç) t trafik sıkıntısı betondan şehir vs ...
30.000tl nin hiçbir proje için yetmeyeceğini bilmek gerekiyor.olmayan bilgimle hesap yaptığımda en az 100.000 çıkıyor.