bugün

her zamanki gibi klasik olmuş bir minibüsçü davranışıdır. bütün yol boyunca 20 den yukarı çıkmayıp sokakta kafasını kaşıyan insanı bile yolcu zanneden bu kardeşlerimizin oyalanmakta üzerlerine yoktur. amaçları daha fazla yolcu alabilmektir. buraya kadar her şey normal ilerlerken kırmızı yanar ve bütün araçlar durur ama minibüsçüler durmaz. kardeşim madem acelen vardı yolda niye bu kadar oyalandın diye sormazlar mı adama. öss niteliğinde bir olaydır bence.
kendi canını düşünmediği gibi başkalarının canınıda düşünmeyen insanlardır.
en iyi minibüscüdür.
halk arasında en güzel duygulara iştirak eden minibüsçüdür.

(bkz: orospu çocuğu minibüsçü)
menemen-izmir hattı minibüs şöferleridir. Valilik tarafından kendilerine kırmızı ışıkta geçme hakkı verilmiştir. Ayrıca iki şeritli yola üçüncü şeridi açıp oradan giderler. Kendilerine selam ederim.
kırmızıyı gören boğa gibi saldırır geçer.
kırmızıda geçmeyen minibüsçü diye başlık açında haber değeri olsun.
aykırı olmanın nirvanaya ulaştığı kitlenin güzide elemanı. Kırmızı ışığı emniyet şeridi üzerinden geçmeyince kendini ezik hisseden minübüsçüdür aynı zamanda.
müziğin verdiği etki ile kendisini padişah sanır, kırmızıda geçerken kendi ile gururlanır. suratındaki ifade adeta durumu açıklar.
Trafik canavarının ta kendisidir.
kırmızıda duran araca korna çalar.
sorumsuzluğun daniskasıdır.
Kırmızı ışık yandığında en önde bekleyen asla ben olmamalıyım diye düşünüyordur muhtemelen. Şahsen ben hiç kırmızı ışıkta en önde bekleyen bi' minibüs görmedim. Önünde araba yoksa o minibüs asla kırmızıda beklemez.
saatlerce ıslak odunla dövülmesi gereken adamdır.
halkımızca değişik duygular beslenen minibüsçüdür. eğer minibüsün içindeysek ve bir yere yetişmemiz gerekiyorsa aslandır. yok yaya geçidinde karşıdan karşıya geçiyorsak onun bunun çocuğudur. gönlümüzdeki yeri sürekli değişmektedir.