bugün

25 nisan tarihi itibariyle tutulması uygun olacak günlük.

o tarihteki açıklaması şuydu: "SSK Genel Müdürlüğü yaptığım dönemi, beni suçluyor. işçi kenti Zonguldak'tan sana meydan okuyorum. Recep Tayyip Erdoğan sana meydan okuyorum. Sen yiğit adamsan, adam gibi adamsan istediğin televizyon kanalına gel seninle hesaplaşalım. Nasıl yıkacağım seni göreceksin. Size bir soru sorayım. Recep Tayyip Erdoğan karşıma çıkabilir mi? Ben de biliyorum çıkamaz. Çıkması için mangal gibi yürek olması lazım. Var mı yürek onda? Meydan okuyorum. Eğer diyorum bir toplu iğne ucu kadar yakınlarıma çıkar sağladığımı ispat edersen eyvallah. ispat edemezsen, benim adımı yolsuzlukla anarsan, ana... gerisini söylemeyeyim. Neden bu kadar söylüyorum? Biz temiz siyaseti getirmek istiyoruz. Düzgün, halka hesap veren siyaseti getirmek istiyoruz. Projelerimize birşey diyemiyorsun, kalktın eski defterleri karıştırıyorsun.CHPşunu yaptı, bunu yaptı. Sen kendine güveniyorsan, oturalım adam gibi konuşalım."
28 nisan 2011 tarihli açıklaması: hergele.

Partisinin Edirne'nin Selimiye Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuşan Kılıçdaroğlu, Ergene Nehri'nin temizlenmemesini eleştirdi ve AK Partili yöneticilere 'hergele' dedi.

"Hergele neden temzilenmiyor?" diye sordu ardından da, "Binmeye veya yük taşımaya alıştırılmamış at veya eşek" ile "Terbiyesiz, görgüsüz kimse" anlamına gelen Hergele sözcüğüne vurgu yaparak, "Bir arkadaşım 'hergeleler var o yüzden temizlenmiyor' diyor" diye konuştu.
28 nisan 2011 balıkesir mitinginde angus sözü ile genişleyen günlük.

-balıkesir'deki kuvayi milliye meydanı'nda partisinin düzenlediği mitingte yaklaşık 15 bin kişiye hitap eden chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu, alkışlarla ve 'başbakan kemal', 'halkın umudu kılıçdaroğlu' sloganlarıyla karşılandı. kılıçdaroğlu konuşmasının bir bölmünde "angusu biliyorsunuz siz, kim olduğunu da biliyorsunuz siz" dedi.
icraat günlüğü tutamayacağına göre olması muhtemel ikinci günlüktür.üçüncüsü de palavra günlüğüdür.
bir insan artık küfre başvuruyorsa çoktan yenilmiş demektir.
hakedene küfretmek sevaptır halbuki.
30 nisan 2011

tayyip erdoğan'a "yüreksiz ve adam değilsin" demiştir.