bugün

elbette giyecektir,
topu topu 495 tl, 500 bile değil.
mesele giydiği gömlek değil uçuk vaatleridir,
kendi yandaşları gibi o gömlekle kaç öğrenci okutulur vs diye geyik yapmaya da hiç niyetim yok, olan giyer olmayan da böyle boş konuşur.
tutarsız olduğu nokta sanki memlekette herkese böyle gömlek giydirecekmiş gibi bir sallama vaatte bulunması.
geri zekalı olmayan elbette bu vaatleri ciddiye almaz, inanmak isteyenleri tutmayalım.

not: tıpkı tahmin ettiğim gibi memurların gayet varlıklı insanlar olduğunu öğrenmeme yaramış bir tartışmadır.
en azından kemal bey'e destek veren memurlar.
mütevazı mal varlığından bahsederken tüm yandaşlarının aslan kesildiği ama hep böyle savuruyorsa bu mal varlığı normal hatta çok bile dedirten ayrıntıdır. zira aynısını karşı taraftan biri yapsa kanaatten, maddi eşitsizlikten, dindarlık tezatından dem vururlar. kemal bey giydi deyince her nedense eleştiriler basite indirgenmiş oluyor. yok canım. hem karnın doysun hem pastan dursun. yok öyle.
en azından halkın duygularını sömürüp onlardan çalarak almamıştır bu gömleği. (bkz: deniz feneri)
çok da mühim olmayan bir olay. kendi parasıyla almıştır ve kimsenin de söz söylemeye hakkı yoktur.
kıçı kırık bir öğretmen olarak kullandığım 600 öroluk kalemden sonra önemi olmayan hadisedir. fena yakalanmışmış... peh!
aynı işi tayyip erdoğan'ın yapması halinde olabilecekler ve buralara yazılabilecekler düşünülürse, özümsenebilir.

bunun üstüne işsizlik, asgari ücret, siftah yapmadan kepenk kapatan esnaf deyip gözümde ne kadar küçüldüğünü bir düşünsen kemalciğim...

halbuki ne kadar da güzel başlamıştı ilişkimiz...

umudumdun sen benim, boy boy çocuklarımız olacaktı...
başbakanın kol saatinin fiyatıyla kıyaslandığında devede kulak kalır. Kılıçdaroğlunu sevmem ama haksız yere üzerine yüklenilmesi de haksızlıktır.
gömlek üzerinden siyaset yapmak. ne acayip şeyler bunlar. bu mudur bütün mesele?
milletvekili maaşı düşünüldüğünde kesinlikle abartılmaması gereken bir fiyattır.
artık kimseyi germemesi gereken hadisedir. bırakın şu işin ucunu. bir şey çıkartamayacaksınız.
kasketiyle pek bir uyuyor.
aslen pazarlık yaparak 400 e kapatmıştır. işte pazarlık yaptığı o tezgahtar,
http://img88.imageshack.us/img88/658/bsg.png
zamanında milli görüş gömleğini çıkarttıklarını iddia eden gömleksizler cemaatine pek bir dokunan harekettir.
tüm imaj patlangaçlarının üzerine fena patlamıştır.
(bkz: gömlekcik)
neyi eksik?

bir kıyas olarak;

gemi-gömlek
koy götüne rahvan gitsin.

kılıçdaroğlu bile bu marka bir gömleğin var olduğunu ilk defa öğreniyor. yalnız maşallah bazıları bu markayı çok iyi biliyor.
adamın kendi parasıyla aldığı 495 liralık gömleği eleştirenleri gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. aylık 8200 lira maaş alan bir milletvekili, kendisi ve partisi için dönüm noktası olan bir kurultaya katılırken kendine gidip kaliteli bir gömlek alıyor (dikkat et gerizekalı adamın dolabında henüz yok bile) ve benim yurdumun converse'li, levis'lı, mavi'li güzel insanı bunu eleştiriyor. Cebindeki telefon kaç lira lan it! hanginiz aylık 8000 bin lira maaş alıyorsunuz.

uzun sözün kısası adam kaç yaşından sonra gitmiş kendi parasıyla en kralından gömlek almış kendine. halkçılık gömlekle telefonla olmaz embesil, halkçılık hizmetle olur. Geçen 8 yaşındaki çocuğun elinde en az 300 liralık telefon gördüm daha çantasını taşıyamıyor. Sik kadar peluş 80 lira olmuş çoluk çocuk oradan oraya fırlatıyor. Sen de hala kaç yaşındaki adamın gömleğinin fiyatını soruyorsun.

siktir git, dokunmatik telefonunla oyna sen.
adam hayatının en önemli günlerinden birinde pazardan aldığı on liralık dandik gömleği mi giyecekti?
olayın politik yönünü bi kenara da, o gömlek o kadar etmez yav. bizim kaynakçı kazım ustada hemen hemen aynısı var 5 liraya almış. şimdi 3 tane daha sipariş verdi 10 liraya. ibne kazım.
kaç paralık gömlek kaç paralık don giydiği kimseyi ilgilendirmez(kendi kaç paralık ki)
ama halktan biriyim diyerek yola çıkan(şişirilip ortaya sürülen) birinden beklenecek bi davranış olduğu kesin.
Gayet normal bir şey kanımca adamda para var isterse armani takımda giyer.
iyi başbakan 2000 dolarlık saat takınca "vay millet aç, şöyle böyle" kılıçdaroğlu 500 liralık gömlek zenginin malı züğürdün çenesini yoruyor. ondan sonra diyor ki bu adamlar, "rte'nin seks kaseti çıksaydı bunu siyasi malzeme yapmazdık" vay anayn babayn kemüğüne..

Asla gandhi kemal'in gömleğinin fiyatını eleştirmiyorum, muhalefet lideri adam. sokaktaki çocuk lacoste kazak giyiyor tabii giyecek, ama başbakan giyince laf edilmesi yanlış.
başkasının parasıyla veya kaynağı belirsiz bir parayla alınmadığı sürece kimseyi ilgilendirmez.
olay sanılanın aksine 495 liralık gömlek alması değildir. tabi ki alabilir. ben olsam bende alırdım. asıl durum kılıçdaroğlu'nun oynamaya çalıştığı oyundur.

-efendim neden kravat takmadınız.
+böyle kendimi daha yakın hissediyorum. ben halktan biriyim. dürüstüm.

ertesi gün

-efendim gömleğinizi ne kadara aldınız.
+arkadaşlar kendim kazanıyorum tabi. kendi paramla aldım. fiyatına bakmadım.

kendini bu gömlekle halka daha yakın hissediyor olabilir tabi.