bugün

kk' nin bu ülkeye ne faidesi olmuşki sahipleniyor ülkeyi. sıradan bir vatandaştan farkı yok.
tabi bu da bir bakış açısıdır.
(bkz: güldüm ama ağzımla değil).
Türkiye kişilerin değil halkın ülkesidir, tabi gerçek halkındır. Makarna ve kömür karşılığı oy satanların değil.
ülke aynı zamanda benim de ülkem olduğu için sıkıntı yoktur.
kılıçtaroğlunun ülkesi, tayyibin ülkesi, ahmetin ülkesi, mehmetin ülkesi..

naptınız siz ya ! kırtasiyeden alınan kalem ya bu ülke, falanca sahiplenebiliyor.

benim ülkem burası, onun ülkesi, ötekinin ülkesi, bizim ülkemiz.. yediğimiz ekmeklerde bizim

ülke de bizim. istediğimizi severiz istemediğimizi sevmeyiz. yok bi de size soracaktık !
(bkz: entry nick uyumu)
ülke benim olacak binicem üstüne vurucam kırbacı.
bu cümlenin belirttiği eylemi gerçekleştirmek imkansızdır. kılıçdaroğlu herhangi bir ülkenin sahibi değildir. zaten bu adama 8 yaşında 1 çocuk emanet etsen, çocuk önce bunu döver sonra cebinden parasını alıp iddaa oynamaya gider.
yanlıştır. pasta yenmelidir.
sonra da, bana troll diyorlar , deyip ağlayanların tespitidir. trollük yapıp 5-6 başlık açmışsın, bir de bunalrı tekrar gündeme getiriyorsun o vakit her troll gibi ses etmeyeceksin, ağlamayacaksın, şikayet etmeyeceksin.
Vatanı kılıçdaroğlunun sanmanın verdiği rahatlıkla atıp tutmaktan ötürü gelir.
(bkz: kovirem ulan seni bu köyden)
gayet doğal bir eylemdir. ne yani, kk'da bizim gibi vatandaştır -ki üstelik ülke ona ait değildir. bu ülkenin sahibi millettir, tek bir kişi bu ülkenin sahibi denilemez.