bugün

hepimizin başına mutlaka gelmiştir. dün de nevşinciğimin başına gelen hadisedir.

anayasa değişikliğindeki sıkıntıları karşındaki akpliye söylersin o da sana "kılışdar gibi konuşma. " der. be amına koduğum açıp maddeleri tek tek okuyup, bütün sıkıntılarını tek tek analiz etmişim. yani aklı Selim olan herkes gibi bu anayasanın sıkıntılı olduğunu görmüşüm. yani bana göre doğru olan bu - ki herkese göre de olması gerekir.- kılıçdaroğlu gibi konuşuyorsam demek ki adam doğru şeyleri söylüyor. buradan adamın yanılmadığını anlayabiliriz. yani o söyledi diye ben bunu savunmuyorum, aklı olan herkes gibi bu anayasanın sorunlu olduğunu söylüyorum ve bok atamadığınız için kılıçdar gibi konuşma diyorsunuz.

bunu deneyebilirsiniz mesela. gidin sokaktan birini çevirin anayasanın sıkıntılarını anlatın ve aynı zamanda da anayasanın bu ülkenin kurtuluşu olduğundan dem vurun -yalan söyleyin-. ak partiliyse birinci söylediğinizi eleştirecek, ikinci soylediginizden de haz duyacaktir. yani yıllardır yalan yanlış haberlerden başka bir şey görmeyen insanların -akplilerden bahsediyorum tabi ki-, yalana bağımlı olduğunu ve aklı Selim olan insanların ürettikleri argümanlara nasıl karşı olduklarını göreceksiniz.

yeni nesil cehalet dönemini yaşıyoruz. aydınlanma nasıl gelir bilmiyorum fakat tez zamanda gelmesi gerek.