bugün

Türkiye'de kendini Türk olarak görenler ne kadar Türk ise o kadar türklerdir.
Onlar kibrisli .
Svasta rum komsusuyla siginakta beraber sklnirken sen yoktun ,
Ben tarimda iyiyim ki oyle ne kadar kurak gorunsede muthis verimli olan topraklara ben ekin ekmek istiyorum kumarhane yapmak istemiorum diyen cocuga babasi hic gerek yok sen otur ben sana para veririm diyen turkiye . Hala neyin kafasini yasiyorsunuz 10 yil yasaim tek bildiginiz kibrislilar turkleri sevmiyor ulan oturup bi konus adamla amca neden bizi sevmiyorsun san cevabini ben veriyim . 1974 ten sonra hatay , adana , ve bunun gibi bolgelerden goc aldi bi karsilastir kibrisli insnlarla anadlu insnlari ne kadar anlasir ehh idare eder dimi alakasi yok kultur uyusmuyor adamlarin k.rumlarla k.turklerin o kadar cok benzer seylri varki aynilar nerdeyse ki konustugu ortak dilleri bile varmis eskiden . Adam colugu cocuguyla
Anasinin ami gibi sicak olan adada istedigi gibi gezebilir adamin kendi ulkesi sonucta . Bide ne olsun tecavuz hirsizlik, uyusturucu muhabbetleri daha cok cogalir . Kusura bakmayin bize gore suriyeliler nasilsa bizde kibrista bi nevi oyleyiz
Ilber ortayli hocanin bir reportajinda soyledigi sey suydu . Kibrisa anadolu insani gondermek hata olmustur oraya gitmesi gereken bulgar turkleriydi bu adamin dassagini yiyim .
Sen gonder oraya malatyaliyi hic bir sekilde bulundugu yere ayak uydurmamak icin dirensin tek yaptigi sey etrafimk nasil sikebilirm olsun .
Gecen sene terkettim kibrisi son 1 sene o kadar igren olmustuki yolda yuruyen kiza araban laf atan hatayli gordu bu gozler .
Aci gercek su bi bizden daha acik kafalari isterseniz yirtinin hatta izmir insani geri kalir .
Kibris turktur lafini da hic bir kibrisli kabul etmez cunki kibrislidir bu kadar basit .
Bizden değil siz yokken rumlarla kardeş gibi yaşıyorduk diyenlerin aklından şüphe edilmesi lazım. Yanlış yere odaklanılmış.