bugün

Askerlik yoklamasında Survivor'daki Mehmet Özyay ile karşılaşmaktır. Nerede ülkemin bir vatandaşını görsem, mutlu oluyorum. Bir vatandaşımızın askerlik yapmak için ingiltere'den gelmesi, gurur verici. Orada "Survivor'da yemek var mıydı?" Sorusunu da cevapladı. Çok sempatik, pozitif bir insan. Yoklamadaki herkes, tüm personel anlayışlı ve pozitifti. Mehmet Özyay da kardeşim ile asteğmenlik sınavına girecek. O, ingiltere'den; Kardeşim ise Türkiye’den KKTC'ye vatani görevini yapmak için gelmiş. Bir de ingiltere'den gelen başka bir KKTC vatandaşı oradaydı, boy kilo ölçüm masasındaydı. Hatta ben de ölçülmek istedim; Kırmadılar, ölçtüler sağ olsunlar. 156 boy, 43 kilo çıktım. Hiç 43 gibi görünmüyorum; ama neden öyle çıktığımı bilmiyorum. Türkiye'de daha önce tartılmıştım; 45 kilo çıkmıştım; ama Kıbrıs'ta dijital boy kilo cihazında 43 kiloyum. Ülke konumundan kaynaklanan bir fark sanırım. Hani konuma göre kilo değişiyor; Dünya'da farklı, uzayda farklı çıkıyor; Mesela Ay'da insan 30 kilo hafif çıkıyor; Ben de o yüzden Türkiye'de farklı Kıbrıs'ta farklı çıkmış olabilirim.

Bu arada ölçme masasında oturan ingiltereli KKTC vatandaşı da askerliğini yapmış, bravo. işte KKTC vatanseverliği... Bizim ülkemizin vatandaşları böyledir. Örnek vermek gerekirse Mehmet Özyay ingiltere'de yaşıyor, istese o da askerlik yapmayabilir; Bedelli yapabilir; Ama komando olmak istiyor ve vatana hizmet etmek istiyor; Helal olsun.
Bu da Mehmet Özyay ile hatıra videomuz:
https://twitter.com/04_se...status/978702512969613312
https://m.facebook.com/st...18&id=100000887518387

"Şeyda valla billa yemek yok." Diyor. Çok sempatik. Ve asteğmenlik spor sınavı için de çok çalışmış, spor yapmış. Kardeşim ile de fotoğraf çekildi, çok güzel bir anı oldu:
görsel
(bkz: who the fuck is erol egemen)
survivor mehmet kim lan? ayrıca 43 kilo nedir? bildiğin kırarım ben seni. fiziksel olarak yani.

ps: özelden de yazdım 43 değil daha bile zayıfsız, bacaklar kürdan gibi.

edit: bastım eksini
Ne okudum ben şimdi.
Yakın dönemde Kıbrıs'a gidip karşılaşmamak.
seee yoouuuuuuu leeeyydıırrrrr.

o değil mi lan bu. bunlar evlenir ben size diim.

-hexa gram ı eşiniz olarak kabul ediyormusunuz?
-seee yoouuuuuuu leeeyydıırrrrr.
sözlükte survivor izleyen yazar istemiyorum bro.
Ne olursa olsun, Nerede bir KKTC vatandaşı ile karşılaşsa mutlu olan bir insan için güzel bir olaydır. Üstelik ingiltere'den KKTC'ye askerlik yapmak için gelen bir vatandaşımızı görmek, gurur verici. istese bedelli yapabilecek bir insan, bedelli askerlik yapmıyor ve vatana hizmet etmek istiyor. Bence bu gurur duyulacak bir olay. Bazı kişiler neden olayı üne bağlamış; Anlamak zor. Herkesin hayata bakışı farklı.
Sonuçta ingiltere'de yaşayan bir insanımız, vatana hizmet için ülkemize gelmiş. Ben de bir KKTC vatandaşı olarak mutluluk duydum bu olaydan.
Bazı kişiler bunu hemen farklı taraflara çekmeye çalışmış; Olabilir; Onların içleri fesat ise, her şeye farklı anlamlar yüklemeye çalışabilirler; Onların hayata bakan pencereleri kirli ise, benim çiçeklerim onlara çamur görünür. Sözün özü, vatana hizmet için ingiltere'den gelen vatandaşımızı görmek, beni mutlu etti. Ve bize güzel bir hatıra oldu. Kardeşim Survivor izlemeyi sevdiği için, ona da askerlik öncesi güzel bir anı oldu. ister ırkçılık sanın; ister başka bir şey; Hiç önemli değil. Ben, ülkem KKTC ile, Kıbrıs ile, ülkemin güzel insanları ile, askerleri ile, her şeyi ile gurur duyuyorum. Çok nazik, çok misafirperver ve çok iyi insanlar. Bu düşüncemi paylaştım ve bazıları neden bu KKTC sevgimi hazmedemedi; Anlamıyorum. Fark etmez.
KKTC forever.
Ayrıca Mehmet Özyay da çok iyi bir insan, tam bir KKTC vatandaşı özelliklerini taşıyor. Çok dost canlısı, diyaloğu çok güzel. Böyle güzel bir insan tanımış olmaktan da mutluluk duydum. Kıbrıs'ı seviyorum ve Kıbrıs'ta yaşadığım her güzel olay beni mutlu ediyor. Bu güzel olay da mutlu etti. Hepsi bu.