bugün

kafalarının neresinde neler olduğunu çözmesi zor olmayan şaşırmışlardır.
Birkaç soru sorması gereken tiptir.

Küçük çocuğun başını, cinsel obje olarak görülmesin diye mi örtüyorsunuz canım kardeşim siz? Küçücük kızının başını örtmeyen ve mini etek giymesine izin veren adam ne oluyor şimdi sizin deyiminizle?

"Türban dinin gereğidir, inanç için gereklidir" diyeceksin, ardından türbanı cinsel yönden kalkan görevi gören bir obje gibi savunacaksın. işinize gelince mi, hoşgörü oluyor islam ya da işiniz düştüğünde mi "dinde zorlama yoktur" diyorsunuz. Anne-baba çocuğuna dinini öğretebilir; ancak daha hiçbir şeyin farkında olmayan küçücük bir kızın başını örterek geleceğine set çekmek nedir kardeşim? Belki büyüdüğünde başka bir hayat tarzı benimseyecek? Nedir küçücük kızın üstünde baskı yaratmak?

Örtünmek dinen gerekliyse ve bir insan bunun gerekli olduğuna inanıyorsa, bunun kararını kendisi versin ve özgürce türban mı takıyor, yoksa çarşafa mı giriyor ne yaparsa yapsın. Ama rahat bırakın artık insanları! Mini etek giyiyor diye, küçücük çocuğun başka yönlere sapacağı ya da bir insan türban takıyor diye yobazın en önce gideni olduğunu düşünmeyi ve tartışmayı bırakın!
çok mantıklı bir önermedir.

http://galeri.uludagsozlu...%C3%BCrbanl%C4%B1-556524/
Çocuğunuz sizin kuklanız değil bir kere bunu bilin.
Evet ben de kabul etmiyorum daha küçücük ergenliğe bile adım atmamış kıza taktığın zaman türbanı, anlamını bile bilmeden takınca ne olacak? Herkes kendi hayatını yaşar, mezara da tek gireceksin zaten bu neyin kafası derim yani. Tamam hayat görüşünü, tecrübelerini çocuğunla paylaşırsın o da kendi içinde kararını verir, belki size zıt olur ama o da onun inancıdır. Zamanla değişir insan sonuçta baskıya ne gerek var? Mini eteğini giysin isterse,isterse taksın türbanını sizi ne ilgilendirir? Onla mı gireceksin mezara yahu hakkaten sanane artık insanları şöyle etiketlemeye çalışmaktan vazgeçin.