bugün

küçük kardeş tarafından yazılmakta olan günlüktür. okumak bazen keyifli, bazen ise hüzünlüdür.

küçük kardeşin günlüğünden alıntılar:

1-
babam bazen çok sinirli, arada bir geliyorlar sanırım. onun dışında gayet iyi bir adam. balonla yanında durduğumda çok korkuyor, bana kızınca elime balon alacam hep ve şeker yiyeceğim ses çıkartarak.

2-
abim ankara' ya gidecek, gitmesine biraz üzülüyorum ama seviniyorum da gelirken bana balık getireceğini söyledi. abimi playstation oynarken görmeyi sevmiyorum, kendinden geçiyor.

3- polis olmak istiyorum ama abim izin vermiyor ölüm tehlikesi varmışş, kızlar için uygun bir meslek değilmişş tehlikeliymişş falan diyor hep ama vazgeçmiyeceğim.
günlük sanırım et yemediğim için çok fazla şey gelmiyor aklıma, unutganlığımın nedeni buymuş annem öyle diyor.

beni en çok etkileyen kısım ise şuydu:
4-
"aslında hayattan zevk almıyorum, dedemi kaybettim." * *
küçük de olsa onun da özel bir hayatı vardır, bu yüzden okunmaması gereken günlüktür.
ozel hayatina saygi duyulmasi gerekse de kardes kucuk oldugu ve gunluk okumak cok eglenceli bir aktivite oldugu icin okunmasi ve sozlukte paylasilmasi caiz olan gunluktur.
okuması çok zevkli günlüktür. zira küçük kız kardeşin ilkokul 5 ten beri aşk hayatını güzelce takip etmenize yarar.
1. gün
sevgili günlük;
ahmet bugun bana anlamlı anlamlı baktı, ama merve dedi ki : asıl osman seni seviyor.
napıcağımı bilmiyorum.
2.gün
sevgili günlük;
ahmet bugün yanıma geldi ve dediki: sinem seninle arkadaş olalım mı? bende dedim ki " annem kızar olmaz"
sora ahmet gitti.
3.gün
osman bana sarıldı, benim de hoşuma gitti. osman bana sarılıyorken ahmet bizi gördü. sanırım ahmet üzüldü.

naaapsam ki.