bugün

sma hastası küçük defne için başlatılmış yardım kampanyasıdır. edremit belediyesi destekliyor, sözlükte paylaşıp daha çok kişiye ulaşmak istedim.

balıkesir'in edremit ilçesinde yaşayan gülcü ailesi defne bebekleri için çırpınıyor. sma hastası defne bebeğin teşhisi 6 aylıkken geç konulmuş. normalde anne karnında bile teşhis edilen hastalıkla bebek 6 aylıkken tanışmışlar. gülcü ailesi ek gıdaya geçtiği günlerde çocuğun yutkunamaması şikayetiyle gittikleri hastanede acı gerçekle yüz yüze gelmişler. sma tip 1 teşhisi konulan defne bebek için artık zamanla yarış başlamış.
defne bebeğin rahat nefes alabilmesi için hastane hastane dolaşan aile aldığı cihazlarla çocuklarına geçici derman olmuşlar ama asıl tedavi amerika boston'da yapılıyor. childiren hastanesi'nden gelen rapora göre 2.4 milyon dolara ihtiyaçları var. defne bebeğe müdahele ise 2 yaşında yapıcalak. bu arada defne bebeğin 13,5 kiloyu geçmemesi gerekiyor. aile hem sosyal medya hesaplarından hem de valilikten aldığı izinle bu paranın yüzde 20'sini tedarik etmiş ama geriye çok büyük bir miktar kalmış.
defne bebeğin babası ahmet gülcü kızı için herkesten yardım istediğini belirterek: bir yılımız var. biz defne için kalan parayı toplayacağımıza inanıyoruz. buradan annelere, babalara sesleniyorum. buradan çocukları olanlara sesleniyorum. sesimi duyun. allah rızası için yardım edin. belki durumunuz yoktur, ama durumu olan birini tanıyorsunuzdur. allah rızası için bize el uzatın. çünkü kızımın ölmesini istemiyorum' dedi...
bu arada defne bebek için ilçede değişik kampanyalar düzenleniyor. pazar tezgahlarında defne için satışlar yapılıyor. esnaflar günübirlik kampanyalar düzenliyor..

iban: tr24 0006 4000 0012 1130 2102 57
defne gülcü

görsel
(bkz: up)
SMA LI çocuklar için elim sende diye bir platform oluşturulmuş. amaç her ay bir çocuk için para toplamak. böylece toplanması gereken paralar daha hızlı toplanır gibi bir hedefleri var .
ilgilenenler için instagramda twitterda falan sayfaları var .
bilginize sevgili yazarlar.
uplanarak daha çok kişinin görmesinin sağlanması gereken kampanya.
bi akşamda tavuk döner yeme öyleyse sen 10 lıra baskası 10 lıra derken bole toplanıyor yardım paraları zaten herkez cebınden bır araba parası vermıcek..
uplanarak dikkat çekmesi gereken başlık.
ayrıntılar için ilk entry: (#44867343)