bugün

Beşiktaş ın küçük bir takım(son yıllarına bakarsak) fakat büyük bir camia olması durumudur.Takımın q7 nin sakatlığıyla ne hale geldiğini herkes gördü.Demekki izlenen politika hala yanlışmış.

Fakat beşiktaş seyircisine saygım var.Hepde olmuştur.Kendilerini hak etmeyen bir takımım tutmak kolay iş değildir.

son 10 yıldaki beşiktaşı anlatmayacağım..
beşiktaş'a küçük takım demek yanlıştır bana kalırsa. fenerbahçe ve galatasaray'ın gölgesinde kalmış olabilirler ama bu takım 2 sezon öncesinin şampiyonu ve türkiye kupası şampiyonudur. şampiyonlar ligi'nde de boy gösteriyorlar. galatasaray veya fenerbahçe de öyle şampiyonlar ligi'nin gediklisi değil zaten. biz de fenerbahçe de 2-3 yılda bir gidiyoruz. beşiktaş'ın da durumu bence farksız. geçen sezon rezaletti onlar için. bu sezon da guti veya quaresma olmayınca pek parlak bir görüntü çizmiyor takım ama bu iki oyuncunun ismi bile yeter. basketbol takımı için de allen iverson gibi bir ismi getirdiler unutmamak lazım. çarşı grubu daha kral bir takımı hak etmiyor mu ? hak ediyor tabi ki. ama onların beşiktaş'tan vazgeçmeyeceklerini, seçimlerinden memnun olduklarını düşünüuyorum. her taraftar böyle düşünür.
beşiktaş camiası dışındakilerin takımımızın küçük olduğunu düşünmeleri bizim beşiktaş aşkımızı bir gram bile sorgulamamızı sağlamaz.biz takımımızdan gayet memnunuz.bir takımı tutmak ondan sürekli başarı beklemek şampiyonluk istemek değildir.üst üste kaybetmesine rağmen yine beşiktaş diye sayıklamaktır.bir transfer bile o aşkı alevlendirmeye yeter bazen.sevinmek için sevmedik derler ya durum aynen öyledir.
hazımsız rakip takim taraftarı sıçmış gene.
şimdi büyüklük avrupa kupalarında başarı ile geliyosa çok şükür gidip 0 (yazıyla sıfır) çekmedik. ha 8 yedik. ama nerde yedik? adı bile yeter şampiyonlar liginde. hani bazılarının gidipte puansız ayrılıp ülkeyi rezil ettikleri organizasyon. ya da son beş senede şampiyonlar ligi yüzü görememe yapmadık. bakıldığında iki sene de bir şampiyonlar ligindeyiz.
büyüklük 17 18 şampiyonluksa eğer masada alınan şampiyonlukları saymayalım burlarda.
çok şükür biz başarımızın yanında taraftarımızla halkın takımı olmamızla da övünüyoruz. beşiktaş aşkı galatasaray lisesi duvarında yazan "çarşı ulan" yazısıdır. çekirdekçileri zengin eden sözde taraftar fener taraftarının eline verdikleri pankartlarla cümle aleme rezil eden aşktır.
büyüklük zonguldaktai kömür madeninde yaşanan göçükten canını kurtaran madencinin can havli ile yaşadığına dua etmesi değil maç kaçkaç sorusudur aslında.
büyüklük öyle alınan bi kaç falz şampiyonluk ya da avrupa da yapılan bi kaç fazla maçla kazanılmıyor.
armasında türk bayrağı olmayanların ben büyüğüm en büyük benim demelerine bile saygı göstermektir asıl büyüklük.
asıl büyüklük en çok taraftar bizde var diyenlere en çok sinekte bokun üzerinde olur cevabını yapıştırmaktır.
beşiktaş aşktır. büyük aşktır.