bugün

Servis ablaları hiçbir çocuk gelişimi eğitimi almamış olmalarından, görevlerini sadece çocuğu servise sok ve çıkar olarak bellemişler.

Şu an bu olayın müsebbibi büyük bir vicdan azabı ve pişmanlıklarla kaplıdır, kul kınadığını yaşamadan ölmezmiş. 3 yaşındaki bir çocuğun ölümüne neden olmak büyük bir vebal.

Lise sonda, anaokulunda staj görürken öğrenci servislerine binerdim denk geldikçe. Evimiz uzakta olduğundan ve hiçbir toplu taşıma aracı geçmediğinden. Gözlemlediğim kadarıyla ablalar çocuklara karşı buz gibiler. ikide bir bağırarak, susun diye hönkürerek, x hazırlan iniyorsun demek dışında bi halta yaradiklari yok.

Ve o dönemlerde servis ablamız çocuğu indirirken ailesinin gelmesini beklemeden çocuğu binalarının önüne koymuştu. Çocuk ailesini göremeyince ve servisin uzaklaştığını farketmesiyle ağlamış ve binanın güvenliği çocuğu ailesine teslim etmişti.

Demem o ki mümkünse kendiniz bırakıp alın çocuklarınızı.
Ayrıca eleştiri oklarını öğretmenden çekin. Çocuğun ailesi gelemeyeceğini öğretmene öncesinden belirtiyor zaten. 3 gün geçmeden de öğretmen ailesini arayıp niye çocuğu yollamadınız diyemez.
Haberi gördüğümden beri öfkeden kuduruyorum.

Ya sen nasıl bir insansın? işin bu senin ya. Sen o çocuklardan sorumlusun. O çocuklardan birinin kılına zarar gelse senin üzülmen lazım. Bir de kalkıp kendini savunmuş benim bir suçum yok diye.

Evden aldığın her çocuğun ismini listeye yazarsın servisten indirirken kontrol edersin bu işler böyle oluyor. Ya sen nasıl unutursun o çocuğu serviste aklım almıyor.

Ya çocuğun öğretmenine ne demeli? Çocuk okula gelmeyeceği zaman aile zaten öğretmene bildirir bu durumu. Baktın sana haber veren yok baktın öğrencin gelmemiş üstelik servisle geldiğini de biliyorsun sorsana o servis görevlisine nerde çocuk diye.

Saat 4 buçuğa kadar nasıl bir öğretmen fark etmez öğrencisinin yokluğunu ya.

En ağır cezayı versinler inşallah.
işini düzgün yapmayan insanlar siz emanet edilmiş sabi ne işiniz var başka. Sabiye Allahtan rahmet diliyorum. ALLAH AiLESiNE SABIRLAR VERSiN.
Sorumluların en ağır şekilde cezalandırılması gereklidir. Bunlara orospu demek orospuya hakarettir deccalin ta kendileridir.
Soforun sucu yok, gorevli kadinin sucu var bana gore.

Kadin oldugu icin arkada cocuklarla ilgilenen, servis soforu ona guvenip servisi bosalttigini dusunmus olabilir.
Şoförün de görevli kadının da suçlu olduğu olay.
Sen çocuklar inerken binerken kontrol etmiyor musun? Saymak aklına gelmiyor mu? Bu nasıl ihmalkârlıktır amk. Hani 8-10 yaşında çocuklar olur hadi bi nebze kabul edilir de bebek lan bebek. Hayır kimsenin aklına gelmemiş yavru.
Görevli salak kadın bakmamış herkes indi mi diye. Şoför bakmamış kalan var mı diye. Ya öğretmen?
Sormamış mı bu çocuk nerde diye? Anasını babasını aramamış mı bugün niye göndermedin diye.
Amk hiç biriniz işimizi doğru yapmıyoruz. Yapsak boyle ihmaller olmazdı.
servis şoförü suçlu
bakıcı kadın suçlu.

peki yaa el kadar veledi onlara emanet edenler.
ulan çocuğun tirnaginda çizik olsa koşa koşa acile gidersiniz ama ufacık veledi kresdi ana okuluydu nasıl emanet ediyorsunuz.

sorsan bilinçli ebeveyn.
zikiyim sizin bilincinizi.

o çocuğun yanı ana okulu değil ana kucagidir aga.
Bütün suç servisteki görevli kadınındır. O kadın 1500 lira para alıyorlarsa oradaki çocukların sayısını, ismini bilecek öğrenecek. Çocuk bunlar. Dikkatli, sakin ve eğlenceli biri olmalı servis görevlisi kadın.
Şimdi şoförde suç var mı bilmiyorum. Çünkü adamım görevi belli. E serviste görevli kadın da var. Muhtemelen şoför ceza almaz ancak servis görevlisi kadın taksirle ölüme sebebiyet verme suçundan tutuklanır ve cezaevine gönderilir.
Gördüğünüz gibi bir anlık dalgınlık nelere mal oluyor. Dikkatli olacaksın bu konularda.
Allah ailesine sabır versin. Benim bile burda nefesim daraldı.
'servis görevlisi karı' ne sikime yarıyor acaba? o karıyıda tutuklasınlar amk.
çocuk nasıl unutulur lan? anahtar mı lan bu? töbe töbe ya...
küçücük çocuğu serviste unutup ölümüne sebep olanlardır.

ulan sana çocuk emanet ediyorlar. canını emanet ediyorlar. şöför, servis görevlisi karı ki ulan bu karının görevi bu gibi durumlar olmasın diye var sözde çocukları kontrol etmek için var, anaokulundaki öğretmen vs hiçbirinin haberi olmaz mı?

hadi bu servisteki salaklar unuttu, öğretmen demez mi çocuk nerede diye, sayım yapılmaz mı?

memlekette işini düzgün yapan kalmamış ya...

http://www.ntv.com.tr/tur...ti,RiK3ITQePUGjO_BGSGRwTg