bugün

üniversite kütüphaneleri dahil tüm kütüphaneler ya kapatılmalı ya da özelleştirilmelidir.

serbest piyasa ekonomisi ve liberal sistem gereği kitapçıların, sahafların (d&r vs.) kar etmesi ve piyasanın dönmesi gerekmektedir. kütüphaneler bu şekilde esnafı mağdur etmekte, aynı hizmeti bedavaya vermektedir. kütüphaneley ya kapatılmalı ya da kitap kiralama ücreti olmalıdır.
serbest piyasayı kıçından anlamış tip beyanı.

lan zaten o bahsettiğin yerlerden alanların çoğu kütüphaneler. neyin karı neyin piyasası..
system error isimli yazarın nicki ile uyumlu olarak error verdiği başlıktır. zira kütüphane bir kere alıp yüz kişiye okutur. oysa kütüphane bunu yapmasa, yüz kişi ayrı ayrı o kitabı alır ve kapital sistem işler. serbest piyasa çalışır.
kütüphaneler kapatılınca 100 kişinin o kitabı alacağını zannedenlerin avuntusudur.

kütüphaneler aynı zamanda kitap tanıtım işlevi de görür. yani orada gördüğü bir kitabı biraz okuyan kişi beğenip daha sonra piyasadan satın alabilir. özellikle ödünç vermeyen kütüphaneler bu anlamda yararlıdır.

2 gram aklınızda sallamayın ya.
okuduğu kitabı ancak system error gibi erro vermiş beyinler satın alır. serbest piyasaya aykırı. kütüphaneler kapatılırsa d&r ın kar'ı en az %350 artar.
zaten kitap okuyan kesim kalmadığı için ne özelleştirilmesinden bahsediyorsun?
kütüphaneden önce özelleşmesi gereken çok önemli kurumlar var. (bkz: hastane)
(bkz: hastaneler özelleşmeli)
(bkz: bir sahaf olarak d&r)
muhtemelen başlık sahibini hiç etkilemeyecek olan durumdur.
serbest piyasa da herkes başının çaresine bakar. baban umrumda değil, ya üretir ya da ölür. nasıl üreteceğini de ben söylemem, kendim üretir kendim kazanırım. gitsin naparsa yapsın.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar