bugün

sayelerinde amerika ırakı işgal edip petrolleri garantiye aldı. şimdi aynı oyun türkiyede oynanıyor.

kukla kürtçüler kukla bir kürt devleti kurarak türkiye ile petrol bölgesi arasında kapitalizme hizmet edecek tampon bir devlet niyetindeler.

böylece türkiye hiçbir zaman petrol bölgesine sarkmayacak petrol kapitalizminin köpekleri kürtçüler sayesinde.
ülkücülerin ve milliyetçilerin de seks kölesi olması gibi birşey.
--spoiler--
abd köpeği olmaktan iyidir her daim.
--spoiler--

solcu süper zekaların sözlükte varolması tarifsiz bir mutluluktur. allahım eksikliğini verme.
aslında petrol hiçbir zaman garantiye alınmadı.
iran'ın kuyuları işgalini hatırlayalım. amerika'nın amacı sadece belli bir süre (15-20 yıl) arap engeli olmadan petrolden yararlanmaktı.

türkiye'nin gözümü vardı?
türkiye'nin büyük ihtimal ile gözü yoktu. sadece ırak'ın tutumu ile amerika'nın tutumu arasındaki farktan rahatsız oldu.
saddam ile olan ticaret, şuan ki amerikan kokart'lı yönetim ile olan ticaretten kat-kat daha iyiydi.

dünya'nın en pahalı petrolünü kullanıyoruz. üstüne birde vergiler geldimi altından kalkamıyoruz. eskiden bu tür şeyleri düşünmek zorunda değildik.

gel gelelim, binlerce ıraklının ölmesi ve masumların kanı üzerinden klon devlet kurulması ne kadar etik?
ihanetten sonra kasıla-kasıla gülmek ne kadar etik?
en fazla ülkesinden kaçan ve avrupa-türkiye-iran'a sığınan insanlar ıraklılar. bu insanları korkutup kaçırmak ne kadar doğru?

olan oldu. zamanı geriye alamayız. kimse zamanı geriye alamaz.
ama hiçbir şey için geç değil. ortadoğu'da bir ihanet belgeseli çekiliyor adeta. durdurmak belki bu zamandan sonra(mevcut hükümetin yaptıkları) biraz zor olur ama durdurulur.
herkes kendi bölgesinden sorumlu olsun. iran gayet güzel bölgesini savunuyor. türkiye'de aklını başına alsın ve dirensin. sıfır tolerans ile bu işin üstesinden gayet güzel gelir.
ben halktan bir insanım ve destekliyorum. eminim milyonlarca insan'da destekliyecek.

çünkü dünya'da hiç bir insan ihaneti sevmez.
çünkü dünya'da hiç bir insan kötülüğü mükafatlandırmaz.

çünkü dünya'da hiç bir insan endişe ile yaşayamaz. gerekirse ölür, gerekirse öldürür ama bu endişeyi kalbinden atar.

bu arada dünya'da herkes köpekleri sever ama yine de masaya oturtup yemek vermez.