bugün

türkiye'nin her yerine yayılmış kürt nüfusundan alış veriş yapılmamasını belirten bir milliyetçi doktrin. ülkedeki her türlü yasa dışı karanlık işleri çeviren, ticaret hayatıyla zenginleşen kürtlerle alışveriş yapılmaması gerekliğidir. kürt esnaflardan bir şey almama, kürtlere ev, iş vermemeyle biz vatanseverler kendi çapımızda önlemimizi alabiliriz. eğer bu devran böyle giderse kürtler adı ''türkiye'' olan bu ülkede zenginleşecek, biz türkler ise fakir kalacağız ve ortaya 1. dünya savaşı sonrası almanyası gibi rezalet bir tablo çıkacak. ve türkiye cumhuriyet tarihinde görmediği bir felaketin eşiğinde olacaktır.

tehlikenin farkında mısınız?
görsel
son azışlarından sonra özen gösterilendir. en az onun olduğu kadar ben de faşistim. var mı itirazı olan?
faşist diyince kızıyor bazı teletabiler. bakın bu çok güzel bir örnek.

nasıl ayıracaksın peki hiç bu işlere bulaşmamış bir kürtle pkk'lıyı da bunu yapacaksın, böylece haksızlık etmeyecek misin? desen cevap veremezler.
(bkz: ırk ayrımı)
sigara tiryakisi ve maddi durumu iyi olmayanlar için zor olacak olan eylem. sarma tütün olsun, kaçak sigara olsun...

not: kendimden bahsetmiyorum. sigara içmem.
çaylak bir yazar olarak sözlük moderasyonunun eğilimi hakkında en ufak bir fikrim olmasa da beni dumur etmiş önerme. hergün faşizanlığın yeni bir boyutunu görüyorum, güzel şeyler bunlar tabi.