bugün

ilginçtir.
bir kürde bir şey söylediğinizde o katiyen size inanmaz ve bildiğini okumaya devam eder. en iyisini kendi biliyor zanneder. bu sebeple bir konu üzerinde nefesinizi boşuna harcamayın.
örneğin bugün;
durakta otobüs bekliyordum. bir gürültü kulağıma çalındı. rahatsız oldum kafamı çevirdim 5-6 tane kürt kadını aralarında kürtçe bir şeyler tartışıyorlardı. yanıma geldiler. adres sordular nasıl gideceğiz diye. güzelce anlattım buradan otobüse bineceksiniz, otobüsle yarım saat sürer dedim.
kadın hala yürüyerek gitsem olmaz mı diyor. iq seviyelerini işte o cevapla anladım. yine de yardımcı olmak maksatlı yürüyemezsiniz çok uzak dedim. bir baktım ki yürümeye başladılar. yürüyerek gitmeye karar vermişlerdi. bana inanmamışlardı. incindim. sonra siktiret yürüsünler amk salakları diye küfür ettim. sinirlenmiştim.
bundan böyle kendimi yormamaya ve bir şey sorulursa "bilmiyorum" demeye karar verdim.
türklerin de kürtlere inanmaması sonucu eşitlenecek durum.
inanmadıkları tek şet banyo yapmak.
başlık sahibinin tek bir olaydan yola çıkarak tümevarım yöntemi ile tüm kürtlere dayadığı bir tutumdur. alıştık ne diyelim, kürt olmadığım halde ben rahatsız oluyorum.
bir tek örneği genele yaymak.
siz türkler var böyle yapmaya devam, kalmamak size inanan kürt.
ister inan ister inanma diye cevap verilmasi gereken topluluk.