bugün

Kürt adındaki milletin Türkiye Cumhuriyetine yapış oldukları zararlardır.

hepsinin 20 çocuk yapıp tonla devlet yardımı alması başlıca zararlarıdır

dağ köylerinde yaşayan kürtlere hâne başına yılda 35 milyar ekme biçme yardımı adı altında verilen yardımlar vardır. not:pkk'ya en çok katılım dağ köylerinden olur.

bunun dışında çocuk başına 150 tl aylık yardım parası ve eğitime destek parasıyla birlikte toplam ayda 250 tl para verilir. 20 çocuğu olan bir aile ayda 5 bin tl yardım parası alır.

yine aynı şekilde türkiye'de 15 milyon devlet yardımı ile yaşayan insan var(bilin bakalım kim bunlar) 550 bin kişinin yaşadığı batman'da 450 bin kişi devlet yardımı ile yaşıyor.

iş sadece bununla da bitmiyor, ekşi sözlük'te ayrılıkçı türkler başlığına baktığınızda orada doğuda öğrencileri okutma maliyetini hesapladık. doğuda öğrencilere servis, beslenme, eğitime teşvik paraları ile birlikte çocuk başına yılda 5 bin tl para harcıyor devlet. zannedersem bu para ile batıda bir çocuk özel okula gidebiliyor.
Çok zararları oldu.
Ayrımcılık yapmayı öğrendik sonuçta.
Gerçi bunu onlar yapmadı.
Neyse, laf yerini buluyor.
güneydoğu da yaşayan kürtlerin fatura ödememesi ile başlayabilir.
Yahu sizin bu genellemeleriniz hiç bitmeyecek değil mi ?

Hepsinin 20 çocuk yaptığını söylemişsin biz 3 kardeşiz acaba kürt değiliz de ben mi bilmiyorum.

Tonla devlet yardımı alıyormusuz bir aldığım geri ödemeli kredi var o da yardımdan sayılıyor sa bilemeyecegim.
kaldı ki anne baba 20 çocuk istiyorsa yapar kardeşim telefon açıp sana mi soracaktı
?
Bu ülkede kürtler olmasaydı devletimiz şuankinden çok daha iyi durumda olacaktı.
türkiye'nin bize verdiği zararın yanında bizim ki hiçbir şey insanları dışlamak, ırkı yüzünden bir sınıflandırmaya maruz bırakılmak ne kadar doğru?
yukarda saydıklarının hiçbirini yapmama rağmen böyle sağdan soldan sallaman inan bana değil sana hakarettir.
Butün kürtler aynı değildir diye diye terör bitmedi zaten. Yanında dostuz kardeşiz derler kendi aralarında biji biji apo . Yıllarca böyle uyuttular biraz hdp yi chp ve abd ön plana çıkartınca nasılda aslan kesildi hepsi farketmeyen maldır. Yukarda sayılan herşeyin sebepleridirler.