bugün

evet kürtler türktür bugün bölücülük yapan ve kürtüm diyenler ise ermenidir.
türk oldukları nerden biliniyor peki, tabiki Orhun Abideleri'nden, 1250 yıl evvel, Göktürkler devrinde taşlar üzerine kazınmış Türk tarihi demek olan Yenisey Kitabeleri'nden biliyoruz. Yenisey Kitabeleri'nden Elegeş Kitabesi denilen mezar taşındaki Göktürkçe yazıda şöyle denilmektedir: “Ben bey olduğum için Kürt ilinin hanı Alp Urungu'nun altın okluğunu belime bağladım. Otuz dokuz yaşında, yurduma doymadan, mavi semadan, güneşten, aydan, eşimden, oğlumdan, sizlerden ayrıldım.” bu yeterlimi peki evet yeterlidir Adı geçen şahsın bey olabilmesi için türk olması lazım çünkü o zaman Türk olmayan hiç kimse bey olamazdı. bu kadarı yeterli değil diyenler için Prof. Dr. M. Fahrettin KIRZIOĞLU, Kürtlerin Türklüğü isimli kitabının değişik yerlerinde şöyle yazıyor: “Bizim araştırmalarımıza göre, M. Ö 7. Yüzyılda Orta Asya'nın doğusuna hâkim Hunlar (Hiyung - nu) kolundan gelip, Tanrıdağlar bölgesine yerleşerek burada Karluk ve Abdal/Haptal (Heptalit) adıyla tanınan Oğuzlara karşılık; Saka (iskit) birliği içindeki Oğuzların karlı-dağ/yaylak bölgelerinde yaşayanlarına, Kürt ve bunun benzeri adlar verilmiştir. Yani, Karluk/Abdal urukları, Hunlar kolundan olup; Kürtler ise, Sakalar (iskitler) topluluğundaki yüce dağlar bölgesinde yaşayan Oğuzlardandır.” .bu arada kürtçe ise tamamen saçmalıktır çünkü kürtçe denilen dil tamamen bozulmuş bir osmanlıcadır.

dipçe : milliyetçi ve ülkücüyümdür sadece kürtovskileri uyandırmak istedim. nedir bu kadar büyük tepki illa kafatası mı ölçelim. akp ye oy verin diye neden yazayım.
türkürt aynı harfler.
https://www.youtube.com/watch?v=XgXHJhUt9l4 yav he he

Edit: Eğer kürtler türk ise o zaman(küfürbazlar) analarına sövüyorlardı. yok biz anamıza sövmeyiz diyorsanız. Bu boktan iddiadan vazgeçin. Kürtlerin tarihi araştırıldı mı? efenim tarihi yoktur diyorsunuz. ben kürdüm ve türklerle aramızda çok fazla fark var. ilk olarak nerde geldiği belli olmayan bir özgüvenimiz var. Kişilerarası zeka yönünden türklerden çok daha ilerideyiz. efendim kürtlerde neden bu kadar para var demeyin. işbaşında eq kitabını okuyun sonrada bir etkili insanların 7 alışkanlığını okuyun yolsuzluğu bırakın. ırkçılığı bırakın, bizi akpye oy vermeye mecbur bırakmayın.
hıyarlar da bildiğimiz patlıcan zaten.
(bkz: başlık açmaya çalışmak)
Ahmet Davutoğlu nun başbakan olduğunu bilmemesi gibi bişey yani bi boka yaramıyo.