bugün

homejen kürt toplumunun çoğunda bulunan yavşaklık...kim şımartıyor bunları, kim kim kim?
papatya falında çıkacak sonuç ne olursa olsun, yüzlerine tokadı yiyecek olan ve eninde sonunda tayyipce bertaraf edilecek grup.
evet!
hayır!
yok yok en iyisi mi boykot...

- ama ne içün?
+ vallahi özlemişem apo'yu...
tayyip amcanın dizinin dibinden ayrılmayan kitlenin yok istemem cebime koy tavrı. neyi lan neyi? refarandum sürecinde, ne yapsam da özerklik yolunda bi parça taviz koparsam havasında. bir nevi akbaba, çakallık modunda..anlaşırsak eğer, tayyip senin için "evet" diyeceğiz ama bize istediklerimizi vermezsen boykot edeceğiz bak görürsün gününü. hatta boykot adı altından "hayır" sopamızda var, haa!..
şu bir gerçek ki, boykot moykot falan hikaye. kürtlerin bir çoğunun tayyip amcalarının sözünden çıkmayacakları ve evet diyecekleri gün gibi aşikar.
arabesk yavşaklığın hüküm sürdüğü ve en çok etkin olduğu o coğrayfada bi' kere de olsun beni şaşırtın ulan!
refarandum yavşaklığını bırakın.
(bkz: akp ile pkk nın referandum için anlaşmaya varması/#9067505)
tüm kürtleri yavşak diye yaftalamak doğru olmaz - hatta ırkçı bir beyan olur-. demokrat kürtlerin hayır oyu vereceğine inanmaktayım. lakin bdp tayfasının akp ile referandum flörtü etmediğini söylemek iddialı olur.

boykotu onurlu bir duruş olarak nitelendiriyorlar. neymiş 12 eylül anayasasınada, akp' e anayasasınada hayırmış. sevsinler, boykot kararı akp'nin sivil dikta anayasasına 'evet' oyu vermekten farksızdır.
kardeşim ordunun dikta anayasısını kabul etmektense bir türk olarak halkımın başa getirdiği herhangi bir partinin anayasasını kabul etmeyi yeğlerim.
ister chp olsun ister mhp ister akp sivil anayasanın ölüsü bile bu anayasadan evladır.
bu güruhun amacı anayasada kürt ibaresinin yazılarak sözüm ona tanınmalarıdır...

allahaşkına biriniz gördü mü anayasada şu etnik ibareyi? arap çerkez laz trak pomak çeçen ermeni süryani bosnalı keldani musevi rum... bunlar bizim halkımızın etnik kökenleridir... gören varsa bana ya da sözlüğe yazsın lütfen...
referanduma itiraz edecek zeka yoksunluğunun ifadesidir.