bugün

yıllardır sanat , siyaset , spor , iş dünyasına varana kadar heryerde parmakları bulunan ,saygı duyulan , atıyorum ; 5 bin türke karşı 15 bin kürdün bulunduğu bu ülkede
amacı ve cıkarı farklı olanların kendi kendilerine cıkardıkları safsatadır .
sahnede kürtçe kaset cıkaracam dediği için değil arkasında pkk bayrağı parmakları havada cok özledim diye bağıran s.refsizi ayırt edemeyenlerin yediği nanedir .
türklerin, kürtlerin kendilerini ezik sandınığını sanmaları dolayısıyla söylenen sözdür. yoktur öyle şey. bilakis türkler öyle sanmaktadır. ha keza avrupalılar da türklerin kendini ezik gösterdiğini sanırlar.

ırkı belirleyen allah (c.c.)'tır, bölücülük yapan insandır. topraklarda türk vatandaşı olmak ayrı, ırkın zoraki türk olarak lansedilmesi ayrıdır. her türlü ırkçılık dinimizce de yasaklanmıştır.

ırkçılık yapan bizden değildir. (hadis-i şerif)

arabın siyaha, siyahın beyaza hiç bir üstünlüğü yoktur. üstünlük, allah (c.c.) katında takva iledir. (hadis-i şerif) *
yönetimimizde israili yönetenler gibi insanlar olmadigi için ortaya çikan durum *. israil ülkesindeki bir agacin dali kirilsa ülkesindeki ve çevre ülkelerdeki araplari öldürmektedir. oradaki araplar gerçekten ezildikleri için "eziliyoruz!!" bile diyemezler. çünkü gerçekten ezilenler ses dahi çikaramazlar. göçük altinda kalan bir insani kimsenin duyamamasi gibi.

ayni sekilde ikinci dünya savas1nda yakilan yahudiler hala "biz ezilmistik ama" derken; onlarla ayni kazanlarda yanan* çingeneler ve diger bazi irklar nedense seslerini hiç çikaramamislardir.
avrupada özgürlük savascisi olarak geciyolar bu yüzden. *
15-20 çocuk yavrulamaktan kaynaklanan ezikliğin gösterilmesidir.
(#2240834)

bulgaristan turklerin cocuklarini sunnet ettirmemesi icin bile iskence yapiyordu. bu durum birak demokratik hakki falan, en basta dini hakki elinden almaktir.

cecenler konusuna girmeyecegim bile.

avrupa da hangi ezilen turkten bahsediyoruz?bilhakis ben barbar olarak tanindigimizi saniyordum, ya da islerine gelince mi barbar oluyoruz?

simdi bunlarla ayni kategoriye koyuyorsan sen bu ornegi, kusura bakma da bu ezildigini dusundugun turklerin hangi biri teror yapiyor?
aynı zamanda tehditkar olmalarıyla çelişki yaratan durumdur.

Akıllıyız merak etmeyiniz...

Ezilmiş halk masalına da kanmıyoruz.

Şurası çok açık ve nettir. Kürtlere olan nefret, kendini diğer ırklardan üstün görmekten ve faşizimden değil, kürtlerin hangi imkanlara sahip olurlarsa olsunlar medeniyeti reddetmelerinden ve davranışlarıyla insanlara alenen rahatsızlık vermelerinden kaynaklanmaktadır.

Eğer bu ülkede bahsettiğiniz anlamda bir faşizim ve milliyetçilik olsaydı, kürtler çoktan yahudilerin ikinci dünya savaşındaki akibetine uğramışlardı. Ve günümüzde tek bir kürt dahi olmazdı.

Kürtlerin içinde de türklerde olduğu gibi rasyonel düşünemeyin kıt beyinli denyolar pekala mevcuttur.

Ama kabahat yine bizde. Eğer güneydoğuya adam gibi yatırım yapıp, eğitim öğretimi sağlama alıp onları asimile etseydik şimdi memlekette herkes kuzu gibi olurdu. Türk-Kürt çekişmesi gerzekliği yerine ülke olarak dünya üzerinde yerimizi nasıl sağlama alırız onu tartışıyor olurduk.

işin aslı, kürtler de enaz türkler kadar dangalaktır ve çok çabuk inanır, gaza gelirler. Bu ülkede 90 yıl sonra dahi kürt sorunu diye birşey varsa, ben bu iki milletin de aklına sıçayım...
(bkz: politik davranmnak)
(bkz: ben acilar cocuguyum)
(bkz: mağduru oynamak)
aslında ezenlerin diğer taraf olduğu durum.ikiye bölük şekilde/doğunun haritadan silik hali pek bi mutlu eder kimi kurtlar vadisi izleyicisini.
ezen ile ezilen kavramanın birbirine karıştığı durumdur.
böyle şovenist yaklaşımlarla,başlıklarla iki halkı birbirine karşı "öteki"durumuna
düşürmenin anlamı yok.
türkiye'de ezielen insanlar vardır hepte olmuştur ama kimse ne türk nede kürt diye
ezilmemiştir.
12 eylül'de diyarbakır ceza evinde sadace kürtler değil aynı zamanda türkler'de öldürülmüştür.
kurulu düzen kimi tehdit olarak görmüşse ezmiştir,kürt türk demeden.
kürtler farklı bi coğrafyada zor koşullarda yaşadıkları için daha fazla
zarar gördüğü gerçektir.
eziklik ise bunların dışında bu ülkede yaşayan herkesi kapsayan bi tanımlamadır.
kürtler demek yerine bölücüler denilmediği için yalış irdelemenin doğru cevaplar bulamamaya örnek oluşturması.
aslında yok böyle bir şey.

(bkz: emrah)
(bkz: küçük emrah)
ben sadece kürt diye ezmedim ezenide görmedim bu ülkede paran yoksa valla kürt türk demiolar paralı kürt ve türkler parsız olanların iligini kurutyo küçümsüyo adam yerine koymuyo. parasızlıgın milleti yok paran yoksa kendini nasıl ezilmiş görmüyecen asgari ücretle yaşama şansı bile tanımadıkları ülkede.
en az ermenilerin kendilerini hep ezilmiş göstermesi ya da türklerin kendilerini diğer milletlerden üstün göstermesi kadar saçma ve gereksiz genellemedir.
(bkz: doğuda sadece kürtler yaşıyor sanan cahil)
alışveriş merkezi açan kürt vatandaşın karadeniz mahallesinin ortasında "bu alışveriş merkezini kürt kardeşlerimiz için, onlara faydası olması için açtık" demesi buna bir örnektir. muhtemelen sonrasında batacaktır.