bugün

doğduklarından itibaren bu dersi ailelerinden aldıkları için uzmanlaşmaları gayet doğal olandır.

bu konuda kendilerinden ders alınması gerekir.
(bkz: dövlet bize bakmıyır)
(bkz: anadilimizde kendimizi savunamıyoruz)
(bkz: katliama uğradık)

10 yaşında kız çocuklarını berdel olayıyla birbirlerine takas etmekten bahsetmezler ama hiç. 15 yaşındaki çocukları töre dalgasına öldürmekten bahsetmezler. ölen abisinin karılarıyla evlenmekten bahsetmezler. neyse kusmaya gidiyorum, bu kadar entry yeter.
kışkırtın, tahrik edin, alay edin, küfür edin, hakaret edin, değer verdikleri ne varsa sövün, ondan sonra saygı bekleyin...biz burada kardeşlik diyelim barış diyelim iki halkın arasına düşmanlık girmesin diye kıçımızı yırtalım siz bütün bunların dibine dinamit koyun! ben söyledim kardeşim bu ibne avrupa ve siyonistler bu ülkeyi kürt halkını silahlı bir ayaklanmayla devletle ve milletle karşı karşıya getiremediler. otuz yıldır bunu başaramadılar. kürt halkı bu tuzağa düşmedi. terör örgütüne kalleşçe pusu kurdurup mehmetçiğimizi şehit ettiler. üçbeş satılmış insan tv ye çıkıp bölücülük yaptı sende oltaya geldin kardeşim. sen bunları görüp on-on iki milyonluk bir halkı yargıladın üzerini çizdin. tam da planın ikinci aşamasına uygun hareket ettin. haftalardır burada kıçımı yırtıyorum "bu ülkeyi türklere böldürecekler" diyorum. senin milliyetçi damarına basacaklar, seni tahrik edecekler, ayık ol diyorum.on iki milyonluk eğitim düzeyi düşük bir halk bu oyunu yutmadı sana ne oluyor? bin yıldır bizimle hiçbir problemi olmayan aynı allaha aynı kitaba aynı peygambere ve aynı vatana iman ettiğimiz bir halkı, üç beş bin kişilik terör örgütü ve üçbeş satılmış adamın söylemiyle nasıl yargılarsın? nasıl hepsini aynı kefeye koyarsın? benim bu yazılarımı okuyupta aynı tavrı sürdürenlere buradan sesleniyorum, artık oynanan oyunu anladınız. bu oyuna alet olmaya devam ederseniz hepinizi siyonistlerin ve avrupanın işbirlikçileri ilan edeceğim haberiniz olsun...
gerçekten ihtiyacı olanlar olabilmektedir.
ihtiyacı olmayanlar gerçekten bu işi abartmaktadır.
fırsat bulup batmanın bir köyüne gitme fırsatım oldu. adamların yapı izni olmadan üst üste 3 kat çıktığını gördüm. bilindiği üzere elektriğe para ödemiyorlar. tedaşın bir direği sırf bu bina için çalışıyor. 3 katta birbiriyle akraba olduğu için apartmandaki tüm odaları gezdim. yazları serinlemek için odaların hepsinde 11000 btu klima mevcut. kışları ısınmak için tüm odalarda yine elektrik sobaları var.
arkadaşıma " abi nasıl aldınız bu kadar eşyayı" diye sorduğumda arkadaşım " binayı yapan bunu da rahatlıkla alır " cevabını aldım.
neyse dedim bunlar zengin herhalde olması normal diye aklımdan geçirirken 80 kişilik apartmanda bütün bireylerin yeşil kart hizmetinden faydalandığını gördüm. her ailede bir yeşil kart tüm aile bireylerine yetiyordu çünkü doktor tanıdık olduğu için ilaçları yeşil karta yazıyordu.
konyada yaşıyorum ama adamlar bizden teknolojik imkanlardan faydalanma olarak kat kat yukarıda.
doğalgaz faturası yüksek geliyor diye kombiyi kısıyoruz orda öyle birşey yok. sobalar sürekli ısıtma halinde.
klimaya ihtiyaç yok kapıları açtığım zaman serinlersin ama orada öyle birşey yok. kapılar açık klimayla serinliyorlar.
peki abi elektriği kontrole filan gelmiyorlar mı diye sorduğumda en son gelen tedaş görevlisinin görev yapamayacak hale geldiğini ikinci bir seferde polis nezaretinde geldiğinde ondanda bir sonuç alınmadığını öğrendim.
yıllardır arkadaşlık yaptığım adamın emek hırsızı olduğunu bilmiyordum. bana göre yaptıkları teröristlikten farkı yoktu yaptıkları misafir perverlik çok güzeldi ama bu masum oldukları anlamına gelmiyordu. bu benim oraya gittiğim sadece bir evdi geri kalanları saymaya gerek yok.
Bu Apaçık be herkesin bildiği gerçeği Eksileyen Kürtçü götverenlerin götüne çakayım.
Kendimi muaf tuttuğum beyan. Ayan meyan ortada olan durumların dile getirilmesine katlanamayan kişilerin de savunduğu olgudur. (bkz: her halti yiyip konuşanlar muaf değildir)
kesinlikle katılıyorum. cebinde parası varsa bile 3 kuruş fiyat kırmak için türlü yalan atıp ajitasyon yapanlarını tanıyorum. devlet bize bakmıyor, ana dilimizde eğitim alamıyoruzdan tut, işsizlik yüzünden gençler dağa çıkıyordan tut, doğuya yatırım yapılmıyordan tut türlü türlü ajitasyonda uzmanlar.

mesela bir tanıdığım var içlerinde adam pkk'ya gerilla diyor ama vakıflar genel müdürlüğünden aldığı bursu çatır çatır yiyerek, kyk yurdunun tüm güzelliklerinden de faydalanıyordu bir zamanlar.

bir tane daha var bunlardan; işte hep kendi insanlarının misafir ağırlamada iyi olduğunu, kendi insanın ülkenin en cesur ve ezilmiş, yoksul insanlar olduğunu tekrarlayıp duruyordu.
uzunun kürt olduğunu düşündürür.