bugün

kürtlerden genellikle nefret edip, paradoksal olarak onları da türk soyundan geldiğini iddia eden kafa tasçı yaklaşımın trajikomik savıdır.
(bkz: boşu boşuna)
hiç kimseye bir paydası olamayan hede..o değil de şu kazım kuralları diyorum..onlara karşı da biraz hassasiyet..
türk olduklarını iddia etmeye çalışan yok, bu ülkede, "türkiye cumhuriyeti" sınırlarında yaşayan herkesin kendini bu memlekete ait hissetmesi durumunda etnik kökeni ne olursa olsun türküm diyebileceğini anlatmaya çalışıyor insanlar. kafatasçılığın tam tersine, yine bir ortak bağ, yine bir kardeşlik bağı aranıyor ama işte gösteriyor ki hepsi beyhude çabalar.

her yapılana kontra bir karşılık vermek yerine biraz uzatılan gerçek dost ellerini görebilse keşke doğudaki insanlarımız.
türk ırkına yapılan bir hakaret ve bir suikasttır. göz var nizam var. bir kürtün ırk bağlamında bir türkle ne alıp verebileceği vardır. yanlıştır. yapılmamalıdır.
Adamlar ayrılmak istiyorsa ayrılsın ama sınır dışı edilmek kaydıyla. Kimseyi zorla vatandaş yapamazsın. Nasıl zengin laik kesim kanadaya gidiyor adamların da ortadoğuya gitme hakkı olmalı.
birileri yine sahip moduna girmiş.

kole mi azad ediyorsunuz arkadaşlar.

seçenekte sunuyorlar, bak hele...

ben kürt olduğumu kabul edersem sınır dışı edilecem, senin köle kriterinden geçemiyorum yani.

kabul edenlerde ebedi köleliğe devam.

kimi kimin vatanından, toprağından ediyorsunuz arkadaşlar?

cahil cahil konuşmayın.