bugün

kürtlerin sevilmemek için ellerinden geleni yapması yüzünden yanlış genellemedir.
kürtleri sevmemek başka,onun yanında ana nacı küfür etmesi başka.
olay kürtleri sevmemek değil bölücüleri sikmek isteği. bölücü olduktan sonra bu ülkeden kürtü de türküde postalamak mecburidir. hala bunu kavrayamayanların varlığı beni çileden çıkarıyor.
yav o değilde neden insanlar mal olmak zorunda diye cevapsız sorular düşüncelerimi kap kap kaplıyor.
Bir insanı, herhangi bir milletten diye sevmemek ırkçılık değil, geri kafalığın dik alasıdır. Yapılmamalıdır, yapanlar toplum tarafından uyarılmalıdır.
bugün bir kürtten bunu da duydum referandum propagandası yapan kılıçdaroğlu na "kızılbaş" demiştir, ve kendilerine karşı hiç kin beslemeyen bana kürtleri yok etme arzusunu getirtmiştir.
(bkz: ölü kürt mantığı doğruymuş kardeşşşş).
kişiler kendi değerlerini ve saygınlıklarını kendileri belirlerler. hiç kimse sebepsiz sevilmez yada kimseden sebepsiz nefret edilmez. oluşturdukları topluluk bundan ziyadesiyle nasibini alır. şimdi "eğer kürt olduğum için sevilmiyorum o halde beni sevmeyenler ırkçıdır" mı demek lazım yoksa "ben kürdüm ve artık sevilmiyorsam yanlış benim neremde içimde olabilir mi?" demek mi doğru. saygın bir kişilik yada sevgiyle kucaklanası ne yaptım yada ne yaptık sorusuna haklı cevaplar buluyorlarsa o halde ben ırkçıyım sonuna kadar. eşikteki beşikteki deyip silahları üstüme çekerim ama kendinize cesur olun ki dürüst olsun cevaplarınız da.