bugün

evet kürtler genellikle normaldirler ama bir arada yaşadıkları zaman canavara dönüşüyorlar.
diyarbakıra gittiğimde çekincelerim yok değildi. uzatmadan geçiyorum. yol yapımı için bir firmayla anlaşan bu diyarbakırlı arkadşaımız belediyenin araç tahsis etmiş olduğu halde yol yapımı yapan firmanın aracını kullanarak beni düşüncelere itmiştir. sorduğumda "o belediyenin aracı(kepçe) bir başka yerde kullanılsın benim zaten var devlet başka yerde kullansın iş yürüsün". dediğin e "hani devlet bize bakmiyir" di diye espiri yapmıştım. gülüştük. ama kürt halkını TV lerde ve satılmış medyadan tanıdığımız kadarı ile kaka kötü yol iz bilmez adamlar olarak biliriz. öyle değil efendim. pkk ile kürt halkını ayırmak gerekir. ya da bdp ile kürt halkını ayırmak gerekir.
diyarbakırlıyım, ve gerçek kürtler, misafir perver, iyi insanlardır. Tek sorunları çabuk dolduruşa gelirler. Evet öyleyiz.
doğuya gidip içlerinde yaşamaya başlayınca gerçekleri görürsünüz. evinde oturup ahkam kesmek kadar kolay birşey yok. o sebeple yapmayın. imkanınız varsa gezin dolaşın türkiyeyi. lazı da kürdü de çerkezi de evinde tanıyın. herşeyi daha güzel göreceksiniz.
not: imkanınız yoksa da gidenlere sorun.
gezi parkı olaylarında medyanın tutumundan sonra kafamı kurcalayan beyan.