bugün

güneydoğu nun türkiye den ayrılmasını göz önüne almış türktür.

şimdi ne alaka özerklik iç işlerinde serbest dış işlerinlerinde türkiye ye bağlı demek diyeceklerdir.yahu hiç mi tarih okumadınız.elini veren kolunu kurtaramaz bu meselelerde.bulgarların,sırpların müslümanlarla aynı şart istediğini daha sonra osmanlı tarafından bu şartlar verildiğini özerklik istediğini özerklikten sonra bağımsızlık istediğini hiç mi okumadınız?
bunlar 18.19.yy da olduysa 21.yy da kesin olur..
Her şeyi kolaya indirgeyen türktür. Kürtlere özerklik verilmesiyle bu sorunun daha da büyüyeceğini bilmesi gerekir.
muhtemelen AKP destekçisi veya sosyalist olduğunu iddia eden kişilerden bazılarıdır...
kendi pisliklerinde çırpınıp dursunlar sonra.

töre cinayetleri,
ensest ilişki,
deprem,
sel..

gibi felaketlerde sığınacakları hiçbir dal olmayacak. türk devletininin kıymetini anlayacaklar.
eğer van depreminden önce kürtlere özerklik verilseydi "devlet yardım et bokunu yiyim" modunda olacaklardı.
bu iyi bir şey değil tabii ki. türkler müslüman oldukları günden beri içlerindeki merhamet duyguları ve vicdanları onları diğer avrupalı devletlerden ayıran yegâne özelliktir.
(bkz: yok öyle bir türk)
türk değildir efendim.
adam degildir. Dedesinin kanıyla kurulmus bu devleti satmak ve daga cikanlardan hic bir farkı yoktur haindir.
türk değildir göttür.
(bkz: kimin malını kime veriyosun sen yaprağım)
en yerinde yorumlardan birini yapan türktür.
türkiye dışında istedikleri yerde özerklik verilsin.
Özerklikten kasıt , ayrı bır toprak veya bır sınır degıl.Ben de bu zamana kadar hep boyle bakardım.Ama artık atın at gozluklerını ve tarafsız bakın... yıllardı bulgarıstanda, almanyada yasayan turk kardeslerımız ıcın ha bire haklarını vermelerini, ha bire kendı okullarında okuyup vekillerini cıkarmalarını söyledik... peki biz diyoruz ki her zaman kürtler kardeşimizdir.kardeşimse neden kendi dillerini devletin kurduğu okullarında okuyup, yazamıyorlar. neden ıngılızce okutulurken, neden fransızca okutulurken kurtce okunamaz.sorarım size.. devlet mıllet ıcınmı , mıllet devlet ıcın mıdır.eger ınsan yoksa devlet ve vatan kavramları olurmuydu? devlet sayısı ne kadar olursa olsun halklarının mutlulugunu dusunmelı,isteklerını yerıne getırmelıdır.bende bır turkum ama olaylara , kendınızı karsı tarafta dusunerek yaklasın.doguya gıtmeden burdan konusmak cok cok kolay!!! bılıyormusunuz kac tane cocuk turkce konusamadıkları ıcın, kendılerını ıfade edemedıklerı ıcın psıkolojık bunalıma gırıyorlar.yıllardır sılah sılah sılah dedık.olurlerse bıter dedık... cozum ve care oldumu? bırde sunu soruyorum neye göre ve kime göre hainlik kavramı arkadaslar ? bıze gore onlar haın onlara gore bız... asıl olan Allah'ın gozunde , onun katındakı adalettır... toprak ısteklerıde yoktur. adamlar dıyorkı devlet daıresınde nasıl ıng. tabelalar varsa ve konusuluyorsa benı de tanısınlar ve benım dılımde olsn. bu da kurtlerın yasadıgı yogun bolgelerde olsun dıyorlar.cokmu zor.bazılarının rantı ıcın yıllardı olen genclerden daha mı onemlı arkadaslar....
sorarlar adama seni leklekler mi getirdi dünyaya diye? yok anan baban varsa tez zamanda bir sor bakalım ananın babanın dedeleri nasıl ölmüşler diye. cevap basit bunu düşünenlere ben hemen söyleyeyim, çok büyük bir ihtimalle bu vatanı savunurlarken şehit düşmüşlerdir. o yüzden koçum bu büyük millete saygın yoksa bari dedelerine saygından böyle düşünme derler adama. bu vatan için gözünü kırpmadan ölüme giden atalaramızın ruhu şad olsun.
akılsız türkler vatan üzerinde yorum yapamaz .
güneydoğu ayrıldığında belki de terör sorunu bittiğinde başımıza yeni bir çorap örüleceğinden bi haber olan insandır.
misak-ı milli ye ulaşamadan saçmalamaya başlayan türk.
akıllı türktür.