bugün

Gerçekten de öyledir eğer bir gün yolunuz doğuya felan düşerse bu dediklerimi çok iyi anlıyacaksınız. Eğer bir eve misafir olarak girdiyseniz önünüze dolap da ne var ne yok getirirler. Yabancı bile olsanız Kendileri yerde yatar sizi yatakta veya koltukta yatırırlar gerçekten sizin rahatınız için elinden gelen herseyi yaparlar. En sonunda da sizden bir allah razı olsun demenizi bekler ve hiçbir karşılık talep etmezler.

Tabi bu bahsettiğim kürtler saf, işiyle gücüyle uğraşan, pkk ile işi olmayan kürtlerdir. Diğer türlüsüne denk gelirseniz kaçın amk dağa çıkartırlar.
evet kürtler öyle hemen ısınmazlar ama ısınınca da sıcakkanlı olurlar, yani dışardan biri gelse tehlike olarak görebilirler ama tehlike değilse ısınırlar.
Misafir kutsaldır bizim için.
dorxidır. deneyebilirsinizde batıya giden bir kürt parkta dışarda yatsa kimsenin umurunda olmaz ama doğuda asla böyle birşey olmaz
Daha diyemem ama gelen misafirin yüzüne bakarlar. Hoşsohbet ederler. En azından benim memleketimin kürtleri öyledir.
kürtlerle alakası yoktur, tamamen doğu insanına bağlıdır. birileri bunu sadece kürtlerin üzerine yıkabilir, ama değildir, genel olarak doğu böyledir.
katılmadığım boş önerme. çünkü kürt arkadaşıma gittim hiçte öyle misafirperver değillerdi. geçende yolda k*rtlerin konuşmalarını duymak durumunda kalmıştım tesadüfen. akrabalarına bi hoş geldin bile dememişler. ya türkün misafirperverliği tüm uluslarca bilinirken kürdün ki pek bilinmez.
dogrudur hemde kat ve kat ustundur bu konuda.
elektriği bizde üret iki katiyla tekrar sat mazotu yurt dışina 2.5 bize 4- 5 lira , sigara 2lira getir 7 liraya sat mantık bu senmi devlete bakacan devletmi sana . millete kazık sokmaya çalışan t*rk devleti