bugün

görsel
kürdistan diye getto bir eyaletleri olurdu. elektriği kaçak kullanır, sokak başlarında kaçak sigara satar, meksikadan katırlarla uyuşturucu geçirirlerdi.
Ülkede elektrik ücretsiz olurdu.
kuzey amerika kadim kürt yurdu olurdu. chicago cxicako olurdu.
Fucking negga diye değil de fucking k*rt diye küfür ederlerdi.
aslına baktığınızda yeni dünya'da bizden daha karışık etnik köken karmaşası yaşandığını fark etmek gerekmektedir. lakin orada yaşayan gerek çinli olsun, gerek zenci olsun ve gerekse eskimolar olsun sorulduğunda ben amerikalıyım demektedir. neymiş efendim sorun etnik kökende değil üstünde yaşadığın devleti kabullenmekteymiş. gel gelelim hani o hep yerdiğimiz, kürt diye yaftalayıp tüüü kakaa dediğimiz insanlar abd'de yaşasaydı bir şey değişmeyecek sorduklarında ben Amerikalıyım diyeceklerdir.

o zaman sorun nerdeymiş? güçlü devlet olabilmekteymiş efendiler; sen ülkende her insanı bölük pörçük edecek siyasi politikalar yapmayacaksın, insana insan olduğu için değer verip mezhebine, etnik kökenine, derisinin rengine, tuttuğu takıma kadar ayrıştırmayacaksın. devlet olarak herkese eşit uzaklıkta olacak her vatandaşa eşit davranacaksın o zaman bir gün kürtlerin amerika'da yaşamalarına gerek kalmaz.