bugün

Bütün milletler kardeştir. kendini bilmez birkaç yobaz bunu inkar ediyor olsa da insanlar arasında ayrım yapmak kendini üstün görmeye çalışan aptal insanların ego savaşlarından öteye geçemez. Aksini iddia eden insanların mutlak kompleksleri vardır. En yakın zamanda bu komplekslerinden kurtulmalarını dilerim.
türk kürt kardeşliği bir masal olsaydı, zamanında vatan savunmasında gösterilen dirençtenten dolayı "kahraman"maraş, "gazi"antep, "şanlı"urfa olmazdı..

birisi gidip kürtlere "türkler şöyle böyle"
türklere de "kürtler şöyle böyle" derse arada kardeşlik kalmaması normaldir.. kürt olan komşumuz "ne zaman birşeye ihtiyacın olursa gel çal kapımı, gece gündüz farketmez" diyorsa, bunun kürtlükle türklükle değil "insanlık" la alakası olduğunu anlayabiliriz..
evet mhp ve bdp görüşlüler olduğu sürece çok zor hatta imkansız durumdur.
kürt türk kardeştir bir masal değildir. nasıl Türk insansa Kürt de insandır. ve insanlar birbirleriyle her zaman anlaşabilir.

benim annem Arap, babam Türk, eşim ise Kürt. ben şu an dillerini bilmediğim ama içlerini çok iyi bildiğim insanların içinde yaşıyorum. bunun neresi masal?

ülkemizi işgal eden analarımıza bacılarımıza tecavüz eden ingiliz fransız amerikanlara nasıl da hayranız şu günlerde? hayran olduğumuz batının her yerinde islam karşıtı afişler asılıyor. bunun için bir şey yapamazmıyız?

bir insanı ırkına göre değerlendirmenin yanlış olduğunun neden farkında değiliz? insanların kalplerine hitap etmek hiç de zor değil.

ne geçmiş için batının tamamını , ne şu an için Kürt ırkını yargılayabiliriz. sadece insanların kalplerini..