bugün

haketten böyle mi yapılsa. son bir yıldır ekmekten çok duydum ben bu kelimeyi. ismimden de çok duydum. sözlüğe giriyorum kürt, televizyonu açıyorm kürt, sokakta yürüyorum etraftaki sohbetlerde kürt, gazeteyi açıyorum kürt, onu bırakın geçen anneme gidiyorum kadınlar toplanmış birisnin yeni gelininden bahdsediyor yok kürtmüş kadın iki dakika merhaba diyip kaçıcam duyduğum konu bu. ya yasaklayalım gitsin hatta yanında türk'ü de yasakalylaım bu kadar kafa kırdırcağına bize. bu nedir ya haketten insanlar akıl tutulması yaşamaya başladı. yani birde bu sıfatlar nasıl hakediliyor onuda bilmiyorum. ilk kürt kimdi, nasıl o sıfatı aldı, ya da ilk türk kimdi nasıl o sıfatı aldı bunlar bile bilinmezken bu kadar bir konuya kilitlenmek hayret verici. amerikaya bakın ya 70 milletten insan birden sadece coğrayadan ismini alarak 'american' tabirini oturtmuş ve hepsi benimsemiş ispanyolu,ingilzi,italyanı, irlandalısı american diyor. çok kasarsan aslını söylüyor. ee bizde öyle yapalım bari. anadolulu veya anatolian olalım. çok daha önemli konular varken kafamızı sürekli bununla sikmeyelim. benim gerçekten kafam sikildi bunları duymaktan.gerçi öyle bir milletiz ki biz bu seferde trakyalılar biz azınlığız der anadoluda olmadığı için. işte böyle bir toplumuz her etnik yapısıyla.
(bkz: kürtlerin üremesinin yasaklanması)
(bkz: kürtlere yaşamanın yasaklanması)
kenan evrenin yapmaya çalıştığı kuşak istemidir.

yetmez ama evetçiler rahatsız olur dikkat ediniz.
(bkz: bir ıslıkla 100 kişi toplama sanatı)