bugün

* çokbilmişler için ebe de diyerlim biz bu doktora.

faşizmin doruklarıyla sevişen doktordur. führersiz bir ss subayıdır, sabuna dahi ihtiyaç duymayandır.
"kürdün mağduriyet fetişizmi var, senaryosunu kendi yazar, kendi ağlar" satırlarını yazan şairi anımsatır.
hiç bir bebek hangi ana babanın evladı olacağını, hangi ırka mensup olarak doğacağını kendisi seçemez, ve seçemediğin özelliklerin yüzünden yerilmek aşağılanmak da doğru değildir,
her bebek masumdur, sonradan kimi ırkçıların çekmesi, kimi ırkçıların itmesi nedeniyle bir taraf olur ve masumiyetini kaybeder,
keşke kürt cahillik yaptığında onun cahilliğini görüp ona akıl verecek bir türk olsaydı karşısında, ya da tam tersi,
zira kürtleri aşağılayarak, ya da türklere nefret kusarak, islama bin yıl bayraktarlık yapmış bu kardeşliği ayrıştırmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.
hipokrat yemininden ötürü var olmamış ve var olamayacak doktor türüdür.
hepsini okumak istemeyenler sadece "yıldız içi" bölüme baksınlar

Hekim Apollon Aesculapions, Hygia Panacea ve bütün Tanrı ve Tanrıçalar adına. And içerim, onları tanık ve şahit tutarım ki, bu andımı ve verdiğim sözü gücüm kuvvetim yettiği kadar yerine getireceğim. Bu sanatta hocamı, babam gibi tanıyacağım, rızkımı onunla paylaşacağım. Paraya ihtiyacı olursa kesemi onunla bölüşeceğim. Öğrenmek istedikleri takdirde onun çocuklarına bu sanatı bir ücret veya senet almaksızın öğreteceğim. Reçetelerin örneklerini, ağızdan bilgileri şifahi bilgileri ve başka dersleri evlatlarıma, hocamın çocuklarına ve hekim andı içenlere öğreteceğim. Bunlardan başka bir kimseye öğretmeyeceğim. *Gücüm yettiği kadar tedavimi hiçbir vakit kötülük için değil yardım için kullanacağım. Benden zehir isteyene onu vermeyeceğim gibi, böyle bir hareket tarzını bile tavsiye etmeyeceğim. Bunun gibi bir gebe kadına çocuk düşürmesi için ilaç vermeyeceğim. Fakat hayatımı, sanatımı tertemiz bir şekilde kullanacağım.* Bıçağımı mesanesinde taş olan muzdariplerde bile kullanmayacağım. Bunun için yerimi ehline terkedeceğim. Hangi eve girersem gireyim, hastaya yardım için gireceğim. Kasıtlı olan bütün kötülüklerden kaçınacağım. ister hür ister köle olsun erkek ve kadınların vücudunu kötüye kullanmaktan mazarattan sakınacağım. Gerek sanatımın icrası sırasında, gerek sanatımın dışında insanlarla münasebette iken etrafımda olup bitenleri, görüp işittiklerimi bir sır olarak saklayacağım ve kimseye açmayacağım.

saygılarımla...
o doktor kimlerin çocuğuymuş merak ettim bak simdi.
mümkün değildir.

hamster gibi çoğalıyorlar.
molotof kokteylini hak eder. *
hayal mahsülü doktordur. ne yapacak? tıpa mı takacak amk! bebek çıkmasın diye.
Kürt kadınların tüplerini bağlaması gereken doktordur diğer türlü doğuma engel olmak pek olası değildir.
Neden doktor oldun diye sormak gerekir.
Yoktur öyle bir doktor ama varsada sıkıntı yapmasın evde de doğar o çocuklar cizrede her evde 10 çocuk var tüm şurnakta da sadece 1 kadın doğum doktoru var.
Hipokrat yemini ettiğinden böyle bir şey yapmaması gereken doktordur yemini bıraktım içinde insanlık olan birinin böyle bir şey yapmaması gerekir.
Tam bebeğin kafası göründüğünde tekmeleyerek onu içeri ittiren vatansever doktordur. ilerde tsk yorulmasın diye çocuğu daha doğarken etkisiz hale getirmiştir. Beni böyle türk doktorlarına emanet edin!
(#7015076)
Asklepios çarpsın, Hipokrat boyunu devirsin denecek doktordur.

Doktor olmak, osuruktan teyyare değildir.
Dilin, dinin, ırkın, mezhebin önemi olmayacak, her unsura aynı mesafede duracaksın efendi!

Bu olgunlukta değilsen, otur evde kanaviçe işle!
Potansiyel canlı bombaları, tecavüzcüleri doğurtmayan doktordur.
faşist doktordur.