bugün

çünkü; onlar bizim ortamlara girmiyor da ondan.
Kültürden anlamayan sığırların davarların başkalarına sığır dediği başlık olmuş sizin sorgulamanıza sokayım ben yazılanı götünüzlemi okuyorsunuz anlamadım ki siz gidin tiktokta meme açanlara yürüyün kültür seviyeniz o ...
Kültürlü kızlar buradaki zobolara neden baksın?
Konuyu özetlersek kültürden ne anladığına ve yaşadığın ortamlara bağlı olan olay yazılacak çok şey varda iki kelimeyi anlamayıp orda takılan sığırlar ve kezolar için yorulmaya değmez burada yazanın da okuyanın da bibok anlamadığı açık ve net ...
(bkz: elit kızlar eqlesin)
Hayatıma arkadaş, sevgili, tanıdık ya da artık her neyse aldığım insanların ne kadar kitap okuduğu ile hiç ilgilenmedim. Ortak zevklerimiz var mı Yok mu bu da umurumda olmadı. ilgi alanlarım hakkında bir şeyler biliyor mu sorgulamadım bile. Kültür denilen şeyler bunlar ise net olarak benim için bir önemi olmadı. Ben ne biliyorum onunla ilgileniyorum. Bir şeyler biliyor olmak yine mesele değil. Bildiklerimin üzerine düşünürken zaten kim ne kadar biliyor onu düşünmeye fırsatım olmuyor. Kimseye bir şey öğretme niyetinde ayrıca değilim, bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Açsın, okusun isterse. Ben biliyorum ve siz bunlara saygı duymuyorsunuz hali çok aptalca. Sen bilgileri nereden öğrendiysen o da oradan öğrenebilir. Ne bu zorlama onu hiç anlamıyorum. Ben biliyorum ve bildiğim her şeyi bilmek zorundasın!!111 yoo değilim.

Her gün belki 400-500 sayfa kitap okuyan, en az 4-5 dil bilen, ilgi alanı hakkında üstün bilgilere sahip, sürekli araştırmaya çalışan arkadaşlarım var. Oturup sohbet etme şansın düşük. Senin zeki biri olmadığını düşünürse sohbeti bitirir, göz temasını keser ve onun için sandalyeden farkın kalmaz. Şimdiye kadar hiçbirinin karşısında aptal durumuna düşmemiş biri olarak söylüyorum, böyle birini tercih etmek yerine futbol maçı izleyen, olaylara çok düz bakan, her maç sonrası oturup özet görüntüleri izleyen, bir sanat eserini bu ne acaba diye izleyen birini tercih ederim.

Hiç olmazsa bir yere gidince merhaba diyebiliyor. Çocukların başını okşayabiliyor, sokak kültürünü biliyor, uyanık, garsona karşı kibar, ikili ılişkiler üzerine düşünüyor, sosyal hayata özen gösteriyor. Herkesle bir şekilde iletişim kurabileceği bir konu bulabiliyor. Ben özellikle bu duruma çok dikkat ediyorum. Doğulu taksici öylesine konu açınca katılabiliyor mu, saatler sonra eski istanbul teyzesi onu bir sohbetin içine sokunca uzun yıllardır tanışıyor gibi sohbeti sürdürüyor mu, bir roman geldiğinde muhabbete devam ediyor mu? Aradığım en önemli şey sahiden bu. Ben çok biliyorum, iyi bir mesleğim var ve siz kimsiniz dercesine insanlardan kaçan biri yerine herkesle konuşabilecek ortak bir konu bulabilen insanları tercih ederim. Konunun ne olduğu önemsiz. Sohbetin kalitesi daha önemsiz. Gönül almayı ne kadar biliyor benim için önemli olan bu.

insanlar bunun yerine kendi ilgi alanları üzerinden değerlendiriyor insanları ki o da bana saçma geliyor. Bir ilgi alanı belirliyor adam, oradan bir sohbet açmaya çalışıyor, ben sohbete katılamayınca yaa diyor kültürsüz çıktı kız. Tek bildiğin, üzerine çalıştığın ve fikrin olduğu konuyla mı sınıyorsun sahiden beni? Bu mu kültür seviyen? Kültürlü kız anlayışınız bildiğinizi düşündüğünüz konuya hakimiyet mi?

Kültür sahiden böyle bir şey değil. Bence herkes konuşabileceği ortak konular üzerinden ilerlesin işte. Ben biliyorum diye bu kadar zorlamak saçma.
Siz kültürlü olmayı d&r da en çok okunanlar kısmındaki kitaplara bakmayı, http://www.tekpartfullindirmedenizle.com'da dizi, film izlemek diye düşünüyorsanız onu önce bir değiştirin.

Böyle bakarsan olaya herkes asgari oranda kültürlü. Ee o zaman fransa şarabı'nın diğer şaraplardan neden farklı olduğunu bilen, franco sonrası ispanya'nın sosyo-kültürel yapısındaki değişimi bilen, yemek gurusu olan insanlara ne diyeceğiz peki?

Ki bence kültürlü olmak bir amaç değil sonuçtur. Senin belli oranda paran, zamanın ve içinde öğrenme şevkin vardır bunlarla beraber birşeyler öğrenirsin ve " kültürlü " olursun. Yani kültürlü olmak için birşeyler yapman bence abes. Içinden geldiğin için yapman asıl nokta.

Ayrıca bu ülkede görece " kültürüsün " diyelim halkın gözünde zaten " entel-dantel" damgasını yiyorsun. Yani bir nevi toplumda seni bu sekilde olmanı istemiyor ve arasına almakta daha zorluyor. Diyelim ki yukarıda saydığım özelliklerde bir kız buldun. Sen onunla ne kadar iletişim kurup, ortak paydada buluşabilirsin ki. Yani kişinin kendi kültürel seviyesi de önemli.

Vs vs....
Zor değil. Nerede ve ne niyetle aradığınıza bağlı. Çoğu zaman burnunuzun dibinde.
Krolara bak ya nerde tipsiz birini görseniz yukseliyorsunuz.birde utanmadan kültürlü kiz arıyorlar.

Yazık kafanıza acıyorum.