bugün

adalet ve kalkınma partisi değil bence. çünkü köpektaparların hakkından gelecek olsaydı bugüne kadar gelirdi. akp'li belediyelere saldırgan köpeklerin toplatılması için güya talimat verildi ama köpektaparlara sesleri çıkmıyor. zaten köpektaparlardan fırsat bulabilip topladıkları köpekleri de boş bir alana bırakıp geliyorlar.

cumhuriyet halk partisi olmayacağı çok açık. chp'li belediyeler (genelleme yapmayalım ama çoğu) zaten sokak köpeklerini toplamayacakları konusunda kendilerini baştan belli ediyorlar. chp zaten köpektaparların sırtlarını dayadıkları bir parti.

iyi parti'nin de bu konuda chp'den çok farklı olacağını düşünmüyorum. parti programında bahsettikleri hayvan hakları politikaları çok yetersiz. zaten iyip'lilerin köpek çetelerine mama dağıttıkları haberler de medyaya düşüyor.

not: unutmayın, soğukta kalmış kediler ve zararsız köpekler için sokağa bir kap yem, bir kap su bırakmak ile köpek çetelerini gidip elle beslemek çok farklı şeylerdir.

diğer partiler arasında da hayvan hakları politikalarıyla öne çıkmış bir parti yok. varsa ben bilmiyorum, özel mesajla ya da entry girerek bilgilendirebilirsiniz.

demokrasi ve atılım partisi ise hayvan haklarını korumakla beraber sokak köpekleri sorununun çözümü için şartları iyileştirilmiş ve veteriner atanmış barınaklar öneriyor. sokak kedileri ve insana uyum sağlamış zararsız köpekler hariç tutularak saldırgan köpeklerin bu barınaklara götürülmesini ve rehabilite edilmesini öneriyor. durum böyle olunca köpektaparların "köpeklere barınaklarda eziyet ediliyor." argümanı da boşa çıkacak. eğer hayvan sevgisi konusunda gerçekten samimilerse itiraz etmezler ve belediye görevlilerine de engel çıkarmazlar. yok, yine bazı kişisel ihtiraslar için görevlilere engel olacaklarsa görevlilere görevlerini yaptırmadıkları için kolluk kuvvetleriyle karşı karşıya kalırlar. yani deva partisi, insana da deva, kediye de deva, köpeğe de deva.
köpektapar diye bir şey olmadığından olmayan partidir. tehlikeli, zararlı köpekleri barınaklara alır, tehlikesiz, zararsız köpekleri rahat bırakırsın. abartmanın lüzumu yok.
Her konuda olduğu gibi Zafer Partisi'dir. Bu sözde hayvansever köpektaparların hakkından bir tek Ümit Hocanın Zafer Partisi gelir. Bütün köpektaparların canları cehenneme!.. Canınız cehenneme!..