bugün

içinde köpeklerin yaşadığı, genellikle tahtadan yapılma, köpeğin girebileceği büyüklükte bir kapısı bulunan, kapının üzerinde köpeğin isminin yazılı olduğu bir tabela bulunan köpek evi.
(bkz: adı üstünde)

günümüzde büyük marketlerde ya da pet shop'larda hazır olarak satılmaktadır. fakat bunlar her isteğe karşılık verecek çeşitlilikte olmadığından, isteğinize göre şekillenen tasarımlara da başvurabilirsiniz.

köpek kulübesi; rüzgâr almayan, yalıtımı iyi yapılmış, zemini ahşap döşeli ve üzerinde kalınca bir minder bulunan, yerden yüksek, köpeğin içinde sıkışmayacağı ve temizliği kolay yapılacak kadar geniş olmalıdır.
(bkz: ve pkk)*
bunu tamir etmek amerikalıların hafta sonu aktivitesidir..çimleri biçmek, odasını boyamak gibi, garajına bir çekidüzen vermek gibi..
paris hilton un köpek klübeleri için bakınız :

görsel
görsel
işte şöyle birşeydir; görsel

Tabi daha eksik yanları var. Bundan sonraki süreçte;

*Çatıyı şingılla kapatacağım.
*tavan arası kısmını çıtalar ile kapatacağım.
*Mor ve yeşil boyalar ile boyayacağım.
*Kulübeye ışıklandırma yapacağım.
*Kökeğin konforu için fan sistemi döşeyeceğim.
*Çatı kenarlarına tahta çakarak dekoratif görünüm sağlayacağım.
Kulübenin köşelerine ve kapı kenarlarına çıta çakacağım.
Vs vs...

Ahşapla uğraşmak, sadece kendi çalışmalarınla birşeyler üretmek ne kadar keyif verici birşeymiş. Kafamdaki projeyi bitirdiğimde sırf benim eserim olan bu kulübe benim sanatkarlığıma * saygı duymayan insanlara karşı övünç kaynağım olacaktır.

Not: not satılık değildir. *
Not iki: yazar arkadaşların kulubem hakkındaki düşüncelerini bana yazmalarını rica ediyorum. Saygılar..