bugün

umurumda değil, 165 lira değil de 1650 lira olmazsa hatırım kalır.
alamayan yiyemeyenler düşünsün.

unutmadan; ucuz hıyar patlıcan kuyruğuna giren, dağıtılan patates soğan yardımlarını alan, et süt balık yumurta tüketimi (yaşamında anne karnından, doğum sonrası gelişme çağından başlayarak ve ileride beyin sağlığında hayvansal gıdalardan alınan proteinlerin faydasını belirtmeye gerek yok) afrika seviyesinde ve bu insanlar bu sistemi yarattı.
bu insanlara gidin "açsın" de sana vatan haini der.
karın bile doyuramayan ki dengeli sağlıklı beslenme şöyle dursun, bunun için sağlıksız gıdalara yönelen, artan sağlık harcamaları, gelişemeyen bir düşünce, sorgulayamayan bir yapı ve dünya'da gıda açısından kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olan türkiye'de insanlar artık patates soğan hıyar patlıcan kuyruğuna giriyor.
ne oldu ya, savaş oldu da nükleer bomba atıldı topraklar zehirlendi ekilemiyor mu?
milyonlarca genç öldü de tarlada bağda çalışacak insan mı kalmadı?

son 20 yılda geldiğimiz nokta hayvansal gıda açısından (tavuk gibi beyaz et de dahil) açlık seviyesinde.
ziraat fakülteleri zootekni bölümlerinin inceleme açıklamalarını raporlarını okuyun.
sağlıklı ve dengeli beslenmek için günlük protein ihtiyacının yarısını sağlayan ülkemizde düşen eğitim kalitesinin nedenlerinden biri de çocuk genç nüfusun dengeli sağlıklı beslenememesi ve bu konuyu da açan yok.

açken sen, sen değilsin.
bunun için bu ülkede sağcı solcu laik şeriatçı arasında fark yok.
Söylemesi ayıp, sıkça yiyorum. Fiyatı beni hiç germez. Aç karnına yandaşlık yapan eblehler düşünsün.

Canın mı çekti? Boş ver. Bir bardak su iç, Böyük oyunu düşün, aptülhamit'in yalnızlığını düşün, dantelli kefenine sarıl, yat, zıbar,..
Kuzu fiyatına pirzola...