bugün

Ekmeğin arasına koy ye.
Sumaklı yenildiğinde lezzetine bitiyorum.
Yiğidin muhtaç olduğu.
çiğ hali bile güzeldir koy ekmeğin arasına göm.
yiğidin muhtaç olduğu gıda.
ne kadar değerli olduğunu bilse kendisiyle gurur duyardı eminim.
2.95'lik dediklerinizin içi miçi hep c
Çürük olum.
kış ayında bile hala fiyatı ucuz olan yiyecektir. evet..
Bugun a101 de 2,95 falandi kilosu. Disariya koymuslar hatta kasa kasa. Hayirlisi.
Mutfak veziri.
Kalp dostu.

5 TL civarı fiyatı vardır.
iç ve dış güçlerin kullandığı silah. gözlerimizi yaşarttı.
2018 yılının en değerlilerinden olan sebzedir.
(bkz: yiğit muhtaç olmuş kuru soğana)
Yakıcı etkisi vardır. Yemeklerde çok kullanılır.

Bu aralar 5 TL fiyatı var.
Vazgeçilmez bir mutfak besini.
bir zamanlar dar gelir ve orta gelirlilerin sofrasını süslerken son gelen zamlar ile sınıf atladı.
Değeri artınca sofrada daha bir başka lezzete bürünmüş hali var.
Doğal bir antibiyotik.
Soğan lobisinin yarattığı dalgalanmayı
Önlemek için, merkez bankasının piyasaya
50 ton soğan sürmesi bekleniyor.
Bu fiyattan satılmaya devam ederse evde saksıda yetiştirmeyi deneyeceğiz galiba.
ben çiftçinin ürettiği şeylerin üç otuz para olmaması taraftarıyım. pazarda 1 tlye satılan tarım ürünleri gördüğümde üzülüyorum. çok param olduğundan değil. nasıl emeklerle o pazara geldiğini biliyorum. masrafını boşverin, hiç biriniz bir kilo soğanı 5 tl ye satıp kilo başı 1 tl olsun haydi, 1 tl kazanmak için o eforu sarfetmezsiniz. dandik cola 5 tl, 1 kilo soğan bir hafta sağlık ve lezzet verecek o da 5 tl. yaşı 70 olmuş adam köyünden bir çuval portakalı sırtlamış gelmiş, gelene kadar en az 20 tl yol masrafı var, kazanacağı 30-50 tl. üreticinin eline geçecekse bu para bırakın zamlansın. markete girince her şey ucuz geliyor insanlara, pazara gidince pazarlık etmeye kalkıyorlar.
eskiden yoksullukla özdeşleşen bir besindi kuru soğan. filmleri hatırlayın. gariban keloğlan tarhana çorbasının yanında kuru soğan yerdi. veya yeşilçamın yoksulları bir ekmek bir kuru soğanla günü bitirirdi. hatta türküsü bile var; yiğit muhtaç olmuş kuru soğana diye.

bugün ise dört buçuk liraya yükselmiş vay be :D
--spoiler--
Uzun süre saklanan kuru soğanlar filizlenmeye başlar ve tazeliğini yitirerek çürür. Kuru soğanları kese kağıdına sardıktan sonra buzdolabının sebze bölümünde muhafaza ederseniz çürüyüp bozulmasını önlemiş olursunuz.
--spoiler--
Neredeyse her yemeğin olmazsa olmazı.
--spoiler--
Kuru soğanları kese kağıdına sardıktan sonra buzdolabının sebze bölümünde muhafaza ederseniz çürüyüp bozulmasını önlemiş olursunuz.
--spoiler--
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar